Реформи шкільного харчування: школи можуть обрати свою модель харчування

reformi shkilnogo harchuvannja shkoli mozhut obrati svoju model harchuvannja 81ca1b3 - Реформи шкільного харчування: школи можуть обрати свою модель харчування

В межах реформи шкільного харчування внесено зміни до Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, відповідно до яких школи матимуть змогу обирати свою модель харчування. Про це повідомила у своєму телеграм-каналі перша леді Олена Зеленська.

Заклад освіти може обрати один із варіантів:

  • базові кухні працюватимуть усередині закладів освіти, як це відбувалося раніше;
  • опорна кухня схожа на базову – вона теж функціонує всередині школи, але тут можуть готувати страви й для навколишніх закладів, де неможливо організувати кухню або ж це економічно невигідно;
  • фабрика-кухня – нова для України модель організації харчування, коли для приготування страв використовують потужності окремого підприємства, і вони забезпечують їжею школи чи дитсадки цілої громади.

Законодавчі зміни мають низку важливих переваг:

  • Рівність: у кожній школі, у кожному освітньому закладі має бути якісна, збалансована їжа – це один із наріжних принципів реформи. Завдяки цим трьом моделям буде можливість доставляти свіжі обіди навіть туди, де в школах лишилося декілька малих класів.
  • Оптимізація ресурсів – насамперед, електроенергії та води.
  • Контроль якості: на одну кухню легше підібрати кваліфікований персонал, забезпечити її новітнім обладнанням, проконтролювати всі процеси відповідно до технологічних карт.

Підписатись

Олена Зеленська нагадала, що будівництво нашої першої в країні фабрики-кухні у квітні стартувало у Бучі. Другу таку фабрику побудують у місті Лозовій на Харківщині. І проєкт масштабуватиметься далі на усю країну — бо ці проєкти не лише про виробництво їжі. Вони про те, що жоден ворог не спинить реформи, у яких йдеться про здоров’я й добробут наших дітей.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *