Продовження реформи НУШ: на черзі сьомі класи

prodovzhennja reformi nush na cherzi somi klasi f0eb42c - Продовження реформи НУШ: на черзі сьомі класи

В Україні продовжується впровадження реформи Нової української школи. У новому навчальному році естафету приймають сьому класи. Відповідно до плану для пілотних класів мають створити освітні програми, учні будуть навчатись за новими підручниками, а вчителі здійснюватимуть оцінювання формування та розвитку компетентностей дітей, передбачених концепцією НУШ. На досвід пілотних шкіл опиратимуться решта закладів наступного навчального року. Чи все йде за наміченим планом та які заходи здійснюватиме МОН задля підтримки реформи НУШ у новому навчальному році розповідають на «НУШ».

Минулого навчального року пілотні 5 та 6 класи навчались без підручників, оскільки в держбюджеті-2023 не передбачена освітня субвенція НУШ. Наразі команда МОН намагається її повернути.

«Ми ініціювали ухвалення відповідної постанови Кабміну, щоб субвенція на НУШ цього року повернулася, – пояснив заступник міністра. – Згоден, що це треба було робити ще в січні, але нова команда МОН намагається прискорити відновлення субвенції. Хоча розуміємо, що однаково вона з’явиться пізно, навіть якщо це станеться в липні. Як тільки ми її отримаємо, будемо активно працювати з регіонами, щоби на місцях максимально ефективно використали ці кошти», – наголошує заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.

У МОН розглядають три напрямки для фінансування реформи НУШ за кошти субвенції:

  • навчання вчителів 5–6 та пілотних 7-х класів;
  • мультимедійне обладнання та навчально-дидактичні матеріали для 5–6 класів, максимальна підтримка 7 пілотних класів та придбання їм за кошти субвенції комп’ютерів, дидактичних матеріалів та меблів;
  • навчальні матеріали (підручники та посібники).

Підписатись

Окрім підручників, пілотні школи очікують на модельні навчальні програми для 7 класу, які наразі проходять експертизу в ІМЗО, а після затвердження будуть опубліковані на сайті МОН.

Далі школи зможуть взятися за створення власних освітніх програм, які дають змогу реалізувати автономію, зокрема:

  • розподіляти навчальні години;
  • готувати власні навчальні плани;
  • визначити формат навчання та критерії оцінювання тощо.

З метою підвищення кваліфікації вчителів, які будуть викладати у 7 класах та ще не працювали з учнями НУШ, у МОН пропонують пройти навчання на готових онлайн-курсах, які готували для колег у початковій школі та 5–6 класах:

  • “НУШ: базова середня освіта”;
  • “НУШ: усе про оцінювання”;
  • “НУШ: базові засади стандарту”;
  • “30 кроків до нової української школи: навчаємо громадянина”;
  • “Оцінювання без знецінювання”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *