Про затвердження дорожньої карти європейської інтеграції України у сферах освіти і науки до 2027 року

pro zatverdzhennja dorozhnoyi karti yevropejskoyi integraciyi ukrayini u sferah osviti i nauki do 2027 roku 0695e7e - Про затвердження дорожньої карти європейської інтеграції України у сферах освіти і науки до 2027 року

МОН оприлюднило дорожню карту європейської інтеграції у сферах освіти і науки до 2027 року

Міністерство освіти України затвердило дорожню карту європейської інтеграції держави у сферах освіти і науки до 2027 року. Про це йдеться у відповідному наказі МОН від 11 грудня 2023 року.

Ознайомитися з повним текстом та основними положеннями документа можна за посиланням.

pro zatverdzhennja dorozhnoyi karti yevropejskoyi integraciyi ukrayini u sferah osviti i nauki do 2027 roku 75ca1e4 - Про затвердження дорожньої карти європейської інтеграції України у сферах освіти і науки до 2027 року

23 червня 2022 року Європейська Рада визнала євроінтеграційну перспективу України та надала Україні статус кандидата на членство в Європейському Союзі, зокрема, на основі висновку Європейської Комісії від 17 червня 2022 року. Згідно з ним:

 • Україна має добре розвинену систему освіти;
 • рівень охопленого грамотністю населення в державі майже 100%;
 • Україна має непогані результати в дослідженні якості освіти PISA-2018;
 • охоплення українців вищою освітою високе;
 • фінансування освітнього сектору в Україні є доволі значним (5,7% від ВВП у 2021 році).

Однак, були виокремлені й нагальні проблеми, які Україні необхідно розвʼязати у сфері освіти і науки для вступу в ЄС, зокрема:

 • низький зв’язок між освітою та потребами ринку праці;
 • зниження видатків на фінансування наукових досліджень і розробок, які є переважно державними та не перевищують 0,5% від ВВП;
 • сфера науки і досліджень має середній рівень підготовки до інтеграції;
 • сфери освіти і культури має “певний рівень” підготовки до інтеграції.

8 листопада 2023 року Європейська Комісія рекомендувала Європейській Раді відкрити переговори з Україною щодо членства в Європейському Союзі та оцінила стан прогресу реформ.

Як зазначили в МОН, дорожня карта була розроблена “за методологією RBM (results-based management) із залученням широкого кола стейкхолдерів”. Надалі будуть сформована візія та визначенні цілі й завдання для гармонізації секторальних політик і законодавства у сферах освіти і науки з європейськими.

Дорожня карта містить 3 основні стратегічні цілі:

 • державні політики і законодавство України у сферах освіти і науки гармонізовані з правом (acquis) ЄС;
 • Україна співпрацює з державами-членами ЄС у сферах освіти і науки, використовуючи кращі європейські практики та стандарти;
 • учасники освітнього процесу та науковці знають та поділяють цінності ЄС і використовують можливості європейського освітнього та дослідницького простору.

Згідно з наказом, Директорат європейської та євроатлантичної інтеграції МОН має забезпечити моніторинг виконання дорожньої карти та щоквартально подавати інформацію про стан справ керівництву міністерства.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *