Приблизно 500 шкільних автобусів придбають для українських учнів через Prozorro Market

priblizno 500 shkilnih avtobusiv pridbajut dlja ukrayinskih uchniv cherez prozorro market 7257f8a - Приблизно 500 шкільних автобусів придбають для українських учнів через Prozorro Market

1 млрд гривень субвенції отримають регіони на закупівлю шкільних автобусів у 2024 році. Відповідні витрати передбачає постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів».

Загалом у 2024 році планують закупити приблизно 500 автобусів для закладів загальної середньої освіти всіх областей, які цього потребують.

Комісія Міністерства освіти і науки України буде розподіляти кошти субвенції пропорційно до кількості учнів, які потребують підвезення до шкіл. Найбільшу увагу приділятимуть прифронтовим і прикордонним областям, а саме: Харківській, Дніпропетровській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Херсонській та Чернігівській.

Підписатись

Закупівлі шкільних автобусів проводитимуть через електронний каталог Prozorro Market, відповідну частину якого адмініструє державна установа «Професійні закупівлі».

Prozorro Market працює за принципом інтернет-магазину для закупівель за кошти держави. Там уже наявні 20 перевірених постачальників, яких кваліфікував адміністратор. Тож громадам достатньо просто зайти в систему й оголосити процедуру. Це суттєво пришвидшить процес закупівлі та забезпечить прозоре використання коштів.

«Минулого року громади активно дофінансовували закупівлю автобусів, і ми вдячні за це. Чимало з них додавали понад мінімально допустимий обсяг коштів, а отже, очільники й місцеві депутати бачать важливість забезпечення учнівства якісною освітою. Міжнародні та українські дослідження показують, що школярі й школярки мають освітні втрати, тож державні органи та органи місцевого спрямування мають спільно працювати над їхнім подоланням. Наявність автобусів — це можливість доїжджати в опорну школу, навчатися очно й здобувати ліпшу освіту», — сказав заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків.

Основна частина закупівель шкільних автобусів має відбутися влітку, щоб оперативно поставити їх у регіони та забезпечити заклади освіти необхідним транспортом до початку навчального року.

«Комфортний та зручний шкільний транспорт — одна з важливих складових доступу до якісної освіти. Обовʼязок держави — забезпечити кожного учня можливістю очно навчатися. Завдяки закупівлям через Prozorro Market вдасться придбати необхідні автобуси швидко та максимально ефективно використати виділені кошти. До того ж автобуси в е-каталозі будуть закуповувати з вимогами щодо локалізації виробництва. На практиці це означає підтримку національного виробника та значне повернення коштів у бюджет у вигляді податків», — пояснює директор Професійних закупівель Євген Якубовський.

Нагадаємо, що минулого року громади придбали 531 автобус через електронний каталог Prozorro Market. Їхня загальна вартість становила 1,656 млрд грн, з яких 1 млрд — субвенція і 656 млн грн — співфінансування з місцевих бюджетів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *