ПНУ може приєднатися до мережі Європейських цифрових інноваційних хабів

pnu mozhe priyednatisja do merezhi yevropejskih cifrovih innovacijnih habiv 25bd4b4 - ПНУ може приєднатися до мережі Європейських цифрових інноваційних хабів

З 20 грудня 2023 року до 19 січня 2024 року тривало приймання заявок для участі в конкурсі Європейської комісії. Із 60 заяв спеціальна комісія обрала 15 найкращих організацій, які тепер мають шанс приєднатися до мережі Європейських цифрових інноваційних хабів у межах програми ЄС «Цифрова Європа».

Фіналістами національного відбору стали ті організації, які готові впроваджувати інновації та цифрову трансформацію для українських підприємств і державних установ. До їхнього складу потрапив Поліський національний університет (ПНУ) у спеціалізації розвитку цифрових навичок високого рівня. ПНУ — єдиний в регіоні заклад, який став фіналістом конкурсу, тому має можливість першим в області створити цифровий хаб.

Заклад потрапив до II етапу конкурсу, але остаточних переможців буде оголошено влітку цього року. Вони отримають грант на впровадження своїх проєктів, тобто створення хабів. Грант від ЄС покриє половину вартості його облаштування та функціонування на період до 2027 року. Решту витрат учасник покриватиме самотужки. Загальний бюджет підтримки хабів в Україні за участю ЄС у межах конкурсу становить 4,5 мільйона євро.

Підписатись

Ректор ПНУ Олег Скидан пояснив, що заклад має на меті створити Європейський цифровий інноваційний хаб «POLIDIH» (Polissia Digital Innovation Hub). Його завданням буде підтримка процесу глибинних ланцюгових цифрових трансформацій задля забезпечення вектора сталого економічного та «зеленого» розвитку північних регіонів України. Хаб надаватиме якісні послуги у сфері геоінформаційних систем малим та середнім підприємствам, органам місцевого самоврядування та державної влади. Ці послуги допоможуть організаціям відображати корпоративні та ситуативні дані через електронну карту і, досягнувши ситуаційної обізнаності, вживати вчасні, обґрунтовані і критично важливі рішення.

Крім цього, цифровий інноваційний хаб ПНУ слугуватиме платформою, яка надаватиме можливість взаємодії та обміну геопросторовою інформацією між областями, сприяючи розвитку смарт-спеціалізацій на Поліссі. Його робота базуватиметься на європейських практиках збору показників соціально-економічного розвитку для формування регіональної політики. Оновлені показники системи гармонізуватимуть із показниками систем країн Європи, що дозволить Україні отримати доступ до найкращих політик і програм фінансування ЄС.

За словами Олега Скидана, цифровий інноваційний хаб сприятиме реалізації політики ЄС «Цифрове десятиліття», зокрема у:

  • набутті громадянами цифрових навичок; 
  • наданні допомоги в трансформації бізнесу завдяки інструментам цифровізації;
  • диджиталізації публічних послуг;
  • реалізації Стратегії ЄС для розвитку малого та середнього бізнесу щодо посилення спроможності та підтримки МСП у переході до сталості та диджиталізації.

Довідково:

Ініціатива  впроваджується в межах програми ЄС «Цифрова Європа», стратегічним реалізатором якої в Україні є Міністерство цифрової трансформації України, практичним консультантом  — Офіс з розвитку підприємництва та експорту, за підтримки програми GIZ Ukraine «Цифрова трансформація МСП у країнах Східного партнерства», що фінансується урядом Німеччини.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *