PISA, уроки ментального здоров’я: в Україні назвали головні освітні події за рік

pisa uroki mentalnogo zdorovja v ukrayini nazvali golovni osvitni podiyi za rik 9a9c3c8 - PISA, уроки ментального здоров’я: в Україні назвали головні освітні події за рік

Асоціація інноваційної та цифрової освіти підбила підсумки року в українській освіті.

Про це повідомляє Укрінформ

Зокрема, однією з найважливіших подій названо призначення міністром освіти та науки Оксена Лісового, який пройшов професійний шлях від учителя до директора Національного центру «Мала академія наук України».

Зазначається, що 15 березня у прямому ефірі національного телемарафону відбувся Всеукраїнський урок із профорієнтації за участю провідних українських роботодавців, а 1 вересня пройшов Всеукраїнський урок з ментального здоров’я для всіх учнів закладів загальної середньої освіти у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

pisa uroki mentalnogo zdorovja v ukrayini nazvali golovni osvitni podiyi za rik 7fefa54 - PISA, уроки ментального здоров’я: в Україні назвали головні освітні події за рік

Викликом року в асоціації назвали результати PISA-2022 – міжнародного дослідження якості освіти, спрямованого на оцінювання здатності 15-річного учнівства застосовувати знання й уміння з читання, математики та природничо-наукових дисциплін у реальних життєвих контекстах. Україна вдруге взяла участь у цьому дослідженні.

Результатом року в Асоціації інноваційної та цифрової освіти вважають активне відкриття протягом року Українських освітніх хабів (цифрових освітніх центрів – DLC) для підтримки жінок та дітей, які вимушено перебувають за кордоном через повномасштабну війну. Послугами хабів скористались уже понад 300 тисяч осіб.

pisa uroki mentalnogo zdorovja v ukrayini nazvali golovni osvitni podiyi za rik 69476cf - PISA, уроки ментального здоров’я: в Україні назвали головні освітні події за рік

Важливою подією стало входження українця Артура Пройдакова до десятки найкращих учителів світової премії Global Teacher Prize 2023.

pisa uroki mentalnogo zdorovja v ukrayini nazvali golovni osvitni podiyi za rik 7e244f5 - PISA, уроки ментального здоров’я: в Україні назвали головні освітні події за рік

Проєктом року названо початок роботи Екосистеми з надолуження освітніх втрат на основі штучного інтелекту, яка дозволяє учням виявити, які саме теми зі шкільних предметів потребують надолуження.

У номінацію "Перспектива року" ввійшли одразу дві ініціативи. Зокрема, 1 вересня Президент Володимир Зеленський презентував інноваційний освітній застосунок «Мрія» – унікальний цифровий проєкт, який допоможе розкрити потенціал і таланти дитини і який скоро з’явиться у доступі. А у грудні віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров представив глобальну інноваційну візію, що окреслює ключові напрями розвитку країни у внутрішньо- та зовнішньополітичному контекстах.

В асоціації також відзначили проведення у грудні найбільшої щорічної події у сфері ІТ-освіти в Україні — «Synergy. IT Business & IT Education: 10th anniversary edition».

Ініціативою року названо проєкт «Стаємо сильнішими разом!».

Як інновацію року в асоціації відзначили впровадження штучного інтелекту в усі сфери життя людини. У грудні завершилось масштабне соціологічне дослідження серед школярів 8-11 класів «Штучний інтелект у загальній середній освіті».

pisa uroki mentalnogo zdorovja v ukrayini nazvali golovni osvitni podiyi za rik 007fb6f - PISA, уроки ментального здоров’я: в Україні назвали головні освітні події за рік

Також зазначається, що у лютому Міністерство культури та інформаційної політики запустило Національну екосистему вивчення та тестування рівня володіння англійської мови, а у листопаді стартувала платформа з вивчення польської мови для українців, яка отримала офіційний гриф МОН для використання у закладах освіти

Асоціація інноваційної та цифрової освіти є партнером Міністерства освіти України.

Фото: Міністерства освіти України

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *