П’ятикласники лишились без підручників: як школярі навчаються за новою програмою НУШ

pjatiklasniki lishilis bez pidruchnikiv jak shkoljari navchajutsja za novoju programoju nush 427148a - П’ятикласники лишились без підручників: як школярі навчаються за новою програмою НУШ

Не зважаючи на війну в школах продовжується впровадження реформа нової української школи. Цьогоріч близько 400 тисяч  учнів п’ятих класів розпочали навчання за новими стандартами освіти. Однак через відсутність коштів у бюджеті, що були перенаправлені на військові потреби, не вдалося вчасно надрукувати навчальні підручники за програмою НУШ. Як освітяни організовують освітній процес без книжок розповідається в сюжеті ТСН.

Проблему відсутності друкованих підручників вдалося частково вирішити завдяки безкоштовному доступу до електронних варіантів книжок за програмою НУШ, що надали українські видавництва.

Підписатись

Генеральний директор видавництва «Ранок» прокоментував ситуацію, зазначивши, що проблему можливо вдасться вирішити з підручниками з математики, друк яких може бути профінансовано за кошти ЮНІСЕФ та Ради Європи. Що стосується літератури з української мови та історії, ситуацію можуть врятувати українські видавництва, безкоштовно передавши оригінали макетів для друку за кордон. В той самий час таке рішення передбачає значні грошові витрати для видавництв на оплату гонорарів авторам, працівникам, що працюють в надзвичайних умовах. Якщо це й станеться, діти зможуть отримати підручники не раніше нового року.

Вчителька української мови та літератури сільської школи на Волині Тетяна Дженджера розповіла, що в закладі освіти налічується один п’ятий клас. Наразі діти навчаються за електронними варіантами підручників. В той самий час існує проблема відсутності інтернету або поганого доступу до нього, що обмежує вчасний доступ до навчальних посібників, тому завдання часто надаються дітям не з підручників, щоб надати змогу дітям опановувати матеріал та виконувати завдання.  

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *