Отримані у закордонних школах оцінки зараховуватимуться в Україні – Мінреінтеграції

otrimani u zakordonnih shkolah ocinki zarahovuvatimutsja v ukrayini minreintegraciyi f26b88b - Отримані у закордонних школах оцінки зараховуватимуться в Україні - Мінреінтеграції

Оцінки, отримані учнями у школах за кордоном, зараховуватимуться в Україні.

Як передає Укрінформ з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, про це йшлося під час спеціальної наради під головуванням віцепрем’єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук.

Зазначене питання порушили представники Української школи в Женеві, яку у квітні 2022 року заснувала асоціація «Українки Швейцарії».

Представник Міністерства освіти та науки пояснив, що торік відомство розробило методичні рекомендації, затверджені наказом міністерства. У них роз’яснюються окремі питання здобуття освіти у закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану.

Підписатись

Зокрема йдеться про те, що діти, які вимушено змінили місце проживання і здобували освіту за кордоном, після повернення будуть зараховані до закладів загальної середньої освіти України, туди, де навчалися раніше, або в будь-які інші.

Зарахування здійснюватиметься на підставі заяви одного з батьків чи інших законних представників.

Згідно з рекомендаціями, всі оцінки, здобуті за кордоном, при поверненні перезараховуються.

Для цього достатньо надати інформаційну довідку, до якої мають бути прикріплені витяг оцінок, здобутих за кордоном та довідка про систему оцінювання, яка застосовується в країні перебування.

За кордоном діти можуть вивчати лише навчальні предмети українознавчого компонента. Це можливо як дистанційно в українських школах, так і на базі Міжнародної української школи (МУШ).

Йдеться про українську мову та літературу, історію України, основи правознавства, географію, громадянську освіту, захист України та предмет «Я досліджую світ» (у частині громадянської й історичної освітньої галузі). Це дає змогу уникнути подвійного навантаження від паралельного навчання в українській і закордонній школах.

Також учасники наради обговорювали можливість зарахування стажу українським вчителям, які наразі працюють за кордоном.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *