25 серпня 2023 року Міністерство освіти і науки провело щорічну Серпневу освітню конференцію, що об’єднала фахівців із різних галузей освіти, державних лідерів, міжнародних партнерів, представників громадськості та молоді на одній платформі.
Під час заходу учасники обговорювали стратегічні напрямки розвитку української освіти і науки.
Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та міністр освіти і науки України Оксен Лісовий презентували бачення майбутнього освіти, а також обговорили виклики нового навчального року та їхні рішення.
Як наголосив Михайло Федоров, що головна освітня місія полягає у формуванні нації професійних та щасливих людей, які готові до сучасних тенденцій та викликів. Для досягнення мети в країні необхідно побудувати новий освітній менеджмент, інноваційний навчальний процес, повністю переосмислити професію педагога, надати закладам освіти свободу втілювати сміливі та революційні рішення.
Для реалізації поставлених цілей триває робота над формування Національної стратегії освіти і науки, в обговоренні якої взяли участь понад 1700 експертів з освітньої сфери, зокрема вчителі. У межах її розроблення робоча група виокремила понад 6000 проблем, надала більше ніж 11000 пропозицій рішень, провела 14 фасилітаційних онлайн-сесій за участю понад 700 учасників. Найближчим часом документ буде фіналізовано.
«Зараз Україна набуває унікального досвіду, якого не має жодна інша країна: ми знаємо, як технологічно вести бойові дії, як працюють дрони, як ефективно надавати медичну допомогу, а наші електронні сервіси переймають багато країн світу. Тому в майбутньому освіти і науки нас чекають інноваційні методики навчання, використання цифрових технологій, підтримка підприємницького мислення і розвиток мовних навичок. А усе це — задля розширення можливостей для навчання та розвитку і для дошкільнят, і для школярів, і для профтехівців, і для студентів», — наголосив Оксен Лісовий.
Підписатись
На Серпневій конференції особлива увага була прикута до розбудови інклюзивного освітнього середовища, яке має бути безпечним для дітей з ООП. Під час заходу відбулася презентація Національної стратегії розвитку інклюзивного навчання, що буде реалізуватися протягом 2023-2030 років, та допоможе дітям змалечку приймати особливості інших, розкривати свою індивідуальність та розвиватись у комфортному, безпечному, безбар’єрному, інклюзивному освітньому середовищі.
Переглянути конференцію можна за посиланням.