Основні поради про перший телефон для дитини від #stop_sexтинг

osnovni poradi pro pershij telefon dlja ditini vid stop sexting d4cde94 - Основні поради про перший телефон для дитини від #stop_sexтинг

ГО #stop_sexтинг продовжує серію подкастів “Хороших батьків не блокують”. Сьомий випуск присвячено темі “Мій першокласник просить власний телефон”. Дитяча психологиня Катерина Сердюк надає поради батькам про вибір гаджета для дитини.

Цього літа ЮНЕСКО презентувала доповідь про гаджети в школах. Експерти наполягали на забороні телефонів в школах, оскільки вони шкодять успішності, погано впливають на самоконтроль й емоційну стабільність, посилюють тривожність у дітей. Водночас у воєнний час діти постійно мають бути на зв’язку, тому така ініціатива наразі втратила актуальність.

Психологиня надає поради батькам про перший телефон для дитини:

  • Потрібно визначити мету: навіщо дитині смартфон? Батькам радять поставити собі питання, що вони хочуть, щоб дитина там робила: тримала з ними зв’язок, проходила розвиваючі ігри тощо. Виходячи з мети, буде легше обрати гаджет: смартгодиник, кнопковий телефон чи смартфон. Для навчання краще обирати планшет, ноутбук чи комп’ютер.
  • Цінно буде погодити правила: коли й де можна користуватися смартфоном. Наприклад, не варто брати смартфон за стіл під час їжі, краще відкласти його, якщо вся родина зібралася, аби провести час разом, коли дитина переходить дорогу тощо.
  • Якщо батьки хочуть, щоб дитина менше часу була онлайн, варто пам’ятати декілька моментів. “По-перше, зверніть увагу на себе: де лежать ваші гаджети, коли ви їсте і спілкуєтесь з родиною, бо діти – наше дзеркало. По-друге, будьте готові до синдрому “скасування” – емоційної реакції дитини”, – зазначають експерти. Від появи смартфона в дитини потрібно проговорювати правила й обмеження, щоб сформувалася звичка.
  • Підписатись

  • Зрозуміти, що дитина забагато часу проводить онлайн, можна за такими ознаками: перезбудження, агресія, розсіяність уваги, замкнутість, відсутність інтересу до усього, крім гаджета.
  • Спеціалісти рекомендують для дітей молодшого шкільного віку проводити час онлайн до 2 годин на день, використовуючи програми батьківського контролю та/або під наглядом батьків.
  • Батькам важливо на початку налаштувати часові обмеження у всіх соцмережах та іграх, якими користується дитина, бо їхні алгоритми створені так, аби користувач проводив більше часу в мережі та споживав більше реклами. Експерти нагадують, що реєстрація в більшості соцмереж дозволена для дітей від 13 років.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *