Очільник МОН про подальше впровадження реформи НУШ

ochilnik mon pro podalshe vprovadzhennja reformi nush 035c0c1 - Очільник МОН про подальше впровадження реформи НУШ

У 2022 році реформа НУШ була запущена у базовій школі, однак освітяни стикнулися з низкою викликів, що вплинули на якість впровадження реформи, зокрема недостатнє фінансування на створення освітніх просторів, друк підручників, фінансову мотивацію та ефективну підготовку вчителів. Міністр освіти і науки Оксен Лісовий в інтерв’ю LB.UA розповів про реалії реформи НУШ та чому вона була провалена.

Очільник МОН наголосив, що під час впровадження реформи НУШ в базовій школі департаменти освіти та заклади освіти проявили різний рівень ініціативи. Вчителі не пройшли відповідного навчання. Класи не були забезпечені підручниками. Не був проаналізований випереджувальний експеримент, який проводили спеціально для того, щоб зробити висновки про можливі слабкі місця і вчасно все скорегувати.

Наразі МОН активно працює над усуненням всіх недоліків, щоб компенсувати втрати. Для цього залучені відповідні експерти, автори та критики реформи. Триває робота з підготовки та друку підручників, підготовки вчителів, компенсації тих втрат обладнання, які були окуповані на територіях.

Реформа НУШ продовжує існувати у двох варіантах: НУШ Шиян, має більш прогресивну програму з великою кількістю інтегрованих курсів, НУШ Савченко – програма наближена до класичного підходу викладання. Обидві програми відповідають державному стандарту та формують необхідні компетенції в дітей через різні кейси. Головна відмінність – реалізація базових підходів. Задля досягнення кращих результатів МОН має працювати з педагогами, навчати їх, допомагати їм, підтримувати їх. Підтримувати у плані їхніх софтів і хардів і психологічно також. 

Підписатись

«Вчителям сьогодні потрібні не тиск і вимоги, а підтримка і допомога», – зауважив Оксен Лісовий.

Щодо скорочення шкільних предметів, очільник МОН наголосив, що в освітній програмі має залишитися весь спектр знань, що повинна отримати дитина. Наразі МОН переглядає дисципліни, які можна скоротити, зробити стислими курсами.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *