Навіщо нам 20 предметів в 11-му класі? – освітній омбудсмен

navishho nam 20 predmetiv v 11 mu klasi osvitnij ombudsmen f51dceb - Навіщо нам 20 предметів в 11-му класі? - освітній омбудсмен

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов уважає, що у старшій школі (10–12 класи) повинно бути щонайбільше шість предметів, і всі їх треба виносити на незалежне оцінювання. Про це він розповів  hromadske

«Ми маємо дуже великі проблеми в освіті, і вони виникли не тільки через війну, яка загострила ці проблеми й породила нові. В освіті є й традиційні проблеми, наприклад зміст освіти. Навіщо нам 20 предметів в 11-му класі?» — сказав він.

Горбачов наголосив, що освітній омбудсмен не ухвалює рішення про кількість предметів. Його завдання — відстежувати ситуацію в освіті та пропонувати варіанти рішень.

Підписатись

«Ще бувши директором школи, я не раз наполягав на тому, що нам потрібно різко зменшити кількість дроблення предметних галузей і запроваджувати більш інтегровані курси, які потребують, до речі, більшої кваліфікації учителів», — пояснив він.

Ідеться не про те, що можна буде економити на освіті, а про більш раціональне й ефективне витрачання грошей платників податків, щоб система освіти була ефективною.

«Випускники 11-го класу, до речі, дуже позитивно сприйняли "ковідний" карантин, бо не треба було ходити щодня до школи. Вони могли займатися більш предметно підготовкою до ЗНО, а ЗНО — це тест високих ставок, від результатів якого дуже багато що залежить», — каже Горбачов.

І додає, що саме тому важливо, щоб у старшій школі було щонайбільше шість предметів: три обов’язкових і три за вибором, але кожен із них треба було б виносити на ЗНО. Це, мовляв, суттєво б підвищило мотивацію учнів до навчання.

«Бо тепер вони просто перестають учитися за деякими предметами, бо воно їм не потрібно, і я їх чудово розумію», — резюмував він.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *