Набір учнів до 1 класу, зокрема для переселенців та біженців

nabir uchniv do 1 klasu zokrema dlja pereselenciv ta bizhenciv 89c7d16 - Набір учнів до 1 класу, зокрема для переселенців та біженців

У 2023 році тисячі дітей з усієї країни готуються до вступу у перший клас. Для переселенців та біженців, які перебувають у складних життєвих обставинах, процес реєстрації у школу може не суттєво відрізнятися. Ось основні питання та вимоги до документів, що стосуються набору учнів до 1 класу у 2023 році, зокрема для переселенців та біженців, пишуть svoi.city

Набір учнів до 1 класу: коли потрібно подати документи

Останній день прийому документів для зарахування у перший клас у 2023 році — 31 травня. Вже з 3 квітня розпочнеться основна реєстрація у школу. Свої писали раніше як пройти електронну реєстрацію в школу.

Що потрібно знати про набір учнів до 1 класу

Вік майбутнього першокласника. Дитина повинна досягти шести років станом на 1 вересня того навчального року, коли вона йтиме до першого класу. Якщо дитина ще не досягла цього віку, її можуть взяти на навчання, відповідно до індивідуального навчального плану (ІНП).

Документи. Для вступу до першого класу необхідно мати документи, які підтверджують особу та місце проживання дитини. Зазвичай це свідоцтво про народження дитини, а також документ, що підтверджує місце її проживання (наприклад, паспорт одного з батьків або посвідчення про реєстрацію місця проживання).

Жеребкування. З 1 по 15 червня відбудеться жеребкування на вільні місця у школах. Його проводитимуть, якщо місць менше, ніж подано першочергових заяв.

Тим, кого не зарахували до жодної школи (наприклад, якщо дітям батьків, які орендують житло без офіційної угоди або внутрішньо переміщеним особам ще не вдалося знайти місце), місцеві органи управління освітою запропонують школи, де залишилися вільні місця.

Як дізнатися заклад освіти за адресою? У цьому допоможе освітня карта того міста, де ви проживаєте. Тобто, якщо ви проживаєте у столиці, то в нагоді вам стане освітня карта Києва. Кожна школа на такій мапі має свій паспорт з докладною інформацією про мову, програму та іншими довідковими відомостями, які стануть в пригоді батькам майбутніх першачків. Тут же ви можете визначити за адресою фактичного місця проживання, за якою школою закріплений ваш будинок.

Які документи регулюють набір учнів до першого класу у 2023 році

Порядок вступу до 1 класу регулюється наказом МОН № 367 від 16.04.2018. У цьому документі викладено Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти.

Які документи потрібні для вступу до першого класу дітям ВПО

Для зарахування до першого класу або школи за місцем фактичного проживання, як і для дітей без статусу ВПО, потрібні наступні документи:

  • свідоцтво про народження або паспорт;

  • заява про зарахування одного з батьків або інших законних представників дитини;

  • паспорт або інший документ, який засвідчує особу заявника;

  • оригінал та копія свідоцтва про народження дитини або іншого документа, який підтверджує особу дитини;

  • оригінал медичної довідки №086-1/о з картою профілактичних щеплень за формою №063/о;

  • документ, що підтверджує проживання на території обслуговування школи. Розгляньте лист-роз’яснення МОН України №1/9-292 від 08.05.2018 року для отримання інформації про можливі варіанти такого документа;

  • у разі наявності та за бажанням одного з батьків до заяви про зарахування може додаватися оригінал або копія висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації.

Додатково для дитини ВПО:

  • довідка про взяття на облік ВПО, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист. Довідку ВПО можна отримати у «Дії».

Вступ до першого класу дітей-переселенців: право на першочергове зарахування у школу

Першочергове право ВПО на зарахування до першого класу школи діє лише за умови, якщо переселенці (батьки або дитина) зареєстровані на території обслуговування або мають підтвердження статусу, довідку ВПО.

Що робити, якщо у дитини ВПО немає свідоцтва про народження?

Відсутність свідоцтва про народження дитини — не привід для відмови зарахувати її до першого класу. Школа має проінформувати органи опіки та піклування про такого учня, щоб допомогти оформити чи відновити свідоцтво про народження.

Як вступити у перший клас в Україні, якщо дитина знаходиться за кордоном?

Дистанційна школа. Онлайн можна подати документи для вступу до державної дистанційної школи в будь-якому регіоні України.

Для зарахування дитини на сімейну або екстернатну форму навчання необхідно мати оригінали документів, які можна надіслати сканами до обраної вами школи. Додатково потрібно подати заяву про обрання індивідуальної форми навчання. Зарахування дитини відбувається на загальних підставах. Оригінали документів мають бути надані до школи до 18 серпня.

Онлайн-школа. Щоб дитина, яка знаходиться за кордоном, могла вступити до онлайн-школи в Україні, необхідно звернутися до обраного освітнього закладу, надіславши листа на електронну пошту, або зв'язатися за допомогою відеозв'язку, якщо це можливо.

Для реєстрації потрібно надіслати скан-копії документів, які вимагає школа, — свідоцтво про народження, паспорт дитини та інші документи. Також можна заповнити онлайн-форму на вступ до школи на її сайті.

Після цього представники школи зв'яжуться з батьками та проінформують про деталі вступу до онлайн-школи. Важливо також перевірити, чи є можливість доступу до необхідного програмного забезпечення та інтернет-з'єднання для вступу до онлайн-школи.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *