На облаштування шкільних укриттів у держбюджеті передбачено 1,5 млн грн

na oblashtuvannja shkilnih ukrittiv u derzhbjudzheti peredbacheno 15 mln grn d67e2b7 - На облаштування шкільних укриттів у держбюджеті передбачено 1,5 млн грн

У державному бюджеті передбачено субвенцію в розмірі 1,5 млрд грн на інфраструктурну безпекову складову освітнього процесу.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» заявив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

“Інфраструктурна складова концепції безпеки вимагає великих коштів, і за ініціативи Президента в державний бюджет України на освіту було включено окрему інфраструктурну безпекову субвенцію в розмірі 1,5 млрд грн, яка буде реалізовуватися в опорних закладах освіти, і до 1 вересня 2023 року буде обладнано саме захисні споруди у школах”, – повідомив Шкарлет.

Підписатись

Окрім бюджетних коштів, МОН розраховує також на підтримку партнерів з ЄС.

“Урсула фон дер Ляєн (голова Європейської комісії — ред.) анонсувала виділення 100 млн євро саме для інфраструктурної безпекової (складової)”, – зазначив Шкарлет.

Міністр нагадав, що заходи з убезпечення учасників освітнього процесу почалися з початком повномасштабного вторгнення. За дорученням прем’єр-міністра зараз розробляється концепція безпеки освітнього процесу, яка має дві складові: методологічну, яка окреслює організацію освітнього процесу в умовах, коли в країні тривають воєнні дії, та інфраструктурна, тобто забезпечення фізичної безпеки в закладах освіти.

Шкарлет додав, що Україна використовує напрацювання Ізраїлю в цьому питанні, але розробляє і власні матеріали, з урахуванням ситуації в Україні — воєнних дій, окупації частини територій, деокупації цих територій, відсутності світла, тепла тощо.

“Україна майже єдина країна у світі, яка продовжила освітній процес під час повномасштабних воєнних і бойових дій. Наша концепція буде більш комплексна, системна і я впевнений, що саме нашу концепцію будуть брати за основу, якщо в подальшому, не дай боже, будуть відбуватися такі масштабні бойові дії”, – сказав Шкарлет.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *