Мовний омбудсмен підтримав ініціативу Києво-Могилянської академії щодо заборони використання російської мови

movnij ombudsmen pidtrimav iniciativu kiyevo mogiljanskoyi akademiyi shhodo zaboroni vikoristannja rosijskoyi movi e07db52 - Мовний омбудсмен підтримав ініціативу Києво-Могилянської академії щодо заборони використання російської мови

Керівництво Києво-Могилянської академії ухвалило рішення щодо заборони спілкування російською мовою в межах закладу. Дану ініціативу підтримав мовний омбудсмен Тарас Кремінь та виразив сподівання, що такий меседж буде ретрансльований і в інших університетах України.

«Я підтримую це рішення і вважаю, що в кожному університеті мають бути створені найкращі можливості для виховання справді патріотичних, вольових, освічених громадян України. Разом з тим, стаття 21 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» говорить про те, що мова освітнього процесу – державна», – наголосив мовний омбудсмен в ефірі Телеканал Київ.

Він додав, що така ініціатива збіглася з тим, що один з українських емігрантів заповів Могилянці один мільйон доларів.

Підписатись

«Наскільки мені відомо, одне з його побажань – щоб у Києво-Могилянській академії, яка була і є форпостом високої науки, продовжували тримати курс як на утвердження української мови та культури, так і нашої національної ідентичності», – продовжив Уповноважений.

Тарас Кремінь наголосив, що відповідно до статистики минулого року, спостерігається зростання інтересу суспільства до опанування української мови.

Уповноважений із захисту державної мови звернувся до Міністерства освіти і науки, спілки ректорів закладів вищої освіти з проханням вжити додаткових заходів щодо неухильності дотримання Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» з метою недопущення порушень, які, на жаль, мають місце в окремих ЗВО.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *