Медкомісія до дитячого садка: яких лікарів необхідно пройти та які аналізи здати

medkomisija do ditjachogo sadka jakih likariv neobhidno projti ta jaki analizi zdati f5edbd9 - Медкомісія до дитячого садка: яких лікарів необхідно пройти та які аналізи здати

Для відвідування дитиною дитячого садка батькам необхідно надати до закладу довідку про стан її здоров’я з позитивними висновками лікарів. Також додається карта профілактичних щеплень. Яких лікарів необхідно проходити, які аналізи здавати та які щеплення мати, розповідає ТСН.

Медичний огляд розпочинається з відвідування сімейного лікаря або педіатра у поліклініці, де спостерігається дитина. Він видає довідку, в якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові дитини, дата та місце народження, інформація про стан її здоров’я та можливість відвідування закладу дошкільної освіти. В разі наявності у малюка певного захворювання, лікар має зазначити в довідці застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації.

Отримуйте актуальні новини освіти

Під час першого відвідування лікар проводить вимір росту, ваги, голови та обводу грудної клітки дитини, оглядає шкіру голови та тіла, лімфатичних вузлів, прослуховує серце та легені, робить пальпацію живота. Далі він надає направлення до вузькопрофільних фахівців, а саме: невролога, хірурга-ортопеда, стоматолога, логопеда, отоларинголога, офтальмолога, алерголога або гастроентеролога, якщо дитина стоїть на обліку у цих спеціалістів.

Також лікар дає направлення на лабораторні дослідження: загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, кал, зашкріб на ентеробіз.

Після проходження всіх спеціалістів та наявності результатів аналізів дитина має знову відвідати педіатра, який переглядає всі результати та надає висновок.

Додатково має бути видана довідка про епідеміологічне оточення, термін дії якої становить 3 дні. В ній зазначається інформація щодо відсутності контактів дитини з інфекційними хворими.

Огляд хірургом-ортопедом передбачає перевірку нормального стану хребта, чи немає викривлення. Також проводить тест на плоскостопість та деформації стопи. В разі необхідності корекції, лікар прописує ЛФК, ортопедичне взуття та комплекс вправ, які необхідно виконувати вдома.

Невролог визначає рівень психо-емоційного розвитку дитини та роботу його вестибулярного апарату.

Окуліст має перевірити гостроту зору і визначає, чи потрібна корекція.

Стоматолог оглядає молочні зубки дитини та в разі необхідності  і підлікує. 

Отоларинголог перевіряє здоров'я вух і носоглотки, хронічні стани і надає рекомендації із їхнього усунення та підвищення місцевого імунітету, якщо дитина часто хворіє.

Для відвідування дитячого садка у дитини має бути карта профілактичних щеплень. В разі її відсутності, малюку можуть відмовити у відвідуванні закладу. Остаточне рішення приймає лікарсько-консультативна комісія із залученням епідеміолога.

Відповідно до ст. 12 і 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", діти підлягають обов’язковій вакцинації проти кору, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, коклюшу та правця.

У картці профілактичних щеплень мають бути відомості про наступні вакцинації(в залежності від віку дитини):

  • АКДС (коклюш, дифтерія, правець) триразова вакцинація плюс перша ревакцинація АКДС;
  • поліомієліт (триразова вакцинація) плюс перша ревакцинація;
  • БЦЖ (проти туберкульозу);
  • кір, паротит, краснуха (КПК);
  • гепатит В (триразова вакцинація);
  • гемофільна інфекція (чотириразова вакцинація).

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *