Коментар МОН щодо «опитування» Офісу освітнього обмудсмена про формат навчання школярів

komentar mon shhodo opituvannja ofisu osvitnogo obmudsmena pro format navchannja shkoljariv 34f479e - Коментар МОН щодо «опитування» Офісу освітнього обмудсмена про формат навчання школярів

Через появу даних освітнього обмудсмена щодо «готовності батьків до очного навчання дітей у школах» та запити ЗМІ з цього приводу – МОН прокоментував наступне: оприлюднені освітнім омбудсменом Сергієм Горбачовим дані за підсумками «опитування» батьків стосовно бажаної форми навчання їхніх дітей у новому навчальному році не є репрезентативними. Про це зазначає і сам омбудсмен.

У сенсі соціологічного наукового дослідження підсумки «опитування» не можна вважати об’єктивними з кількох причин. Зокрема, неможливо проконтролювати об’єктивність даних, що надані учасниками опитування, а також ймовірно проходження опитування одним учасником нескінченну кількість разів тощо.

МОН невідомо, з яких причин Офіс омбудсмена ініціював опитування, результатам якого не можна довіряти. Також МОН невідомо, чи були на це витрачені бюджетні кошти, якщо – так, в якому розмірі.

Натомість інформуємо, що професійне опитування учасників освітнього процесу із різних питань на постійній основі проводить Державна служба якості освіти України.

Останнє з таких досліджень, а саме щодо готовності до початку навчання з 1 вересня 2022 року, Служба завершила 8 серпня. Участь у ньому взяли близько 100 тис. учасників. Нині фахівці ДСЯО завершують обробку та узагальнення результатів, які найближчим часом будуть оприлюднені.

На відміну від «опитування» Офісу освітнього омбудсмена, моніторингові дослідження ДСЯО здійснюють із чітким дотриманням методологічних, методичних та організаційно-технічних процедур, аби отримати достовірні соціологічні дані. Саме тому результати опитувань і моніторингів Державної служби якості освіти є репрезентативними.

МОН невідомо, чому Офіс освітнього омбудсмена узяв на себе відповідальність та ініціативу дублювання функцій ДСЯО, тим паче тих, які виконати фахово не має фізичної можливості. Тому коментувати чи роз’яснювати оприлюднені результати «опитування» Офісу освітнього омбудсмена наразі є недоречно.

Окремо наголошуємо, що нині підготовка до нового навчального року відбувається на засадах постійної комунікації МОН, МВС, ОВА, управлінь і департаментів освіти, керівників закладів освіти з усіма зацікавленими учасниками освітнього процесу і, особливо, з батьками здобувачів освіти.

2 серпня 2022 року під головуванням Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета відбулася нарада з представниками ДСНС та керівниками обласних управлінь освіти, з якими обговорено питання обов'язкового врахування думки батьків для обрання форми освітнього процесу здобувачів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *