Як зміниться обов’язковий медичний огляд освітян у 2024 році

jak zminitsja obovjazkovij medichnij ogljad osvitjan u 2024 roci 2c5d34a - Як зміниться обов'язковий медичний огляд освітян у 2024 році

Проходження щорічного медогляду педагогів у період воєнного стану — які нововведення вносить МОЗ України для освітян очної та дистанційної форм навчання.  

Згідно з роз'ясненням Міністерства охорони здоров’я України, дія воєнного стану ніяк не впливає на порядок проходження обов'язкового медичного огляду педагогічними працівниками. З набуттям чинності Закону України «Про систему громадського здоров’я» підхід до гарантування здоров’я населення дещо трансформувався – від боротьби з хворобами акцент тепер буде робитися на формуванні здорового способу життя та профілактику захворювань. 

Центр громадського здоров’я  Міністерства освіти і здоров’я України вказує, що цьогоріч з 01.10.2024 року набере чинності наказ МОЗ «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 23 липня 2002 року № 280» від 08.11.2023 № 1925. Документ оновить вимоги до організації й проведення профілактичних медичних оглядів працівників деяких професій. Згідно зі ст. 21 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», обов’язкові та періодичні профілактичні медогляди працівників окремих професій та виробництв, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення та може призвести до поширення інфекцій, проводяться коштом роботодавців (незалежно від форми власності). Витрати медичних установ, пов’язані з проведенням медогляду працівників бюджетних організацій, покриваються рахунком коштів, передбачених для утримання відповідного закладу охорони здоров’я.

Вказівка МОЗ України послідовна і виражена у Наказі № 246 (редакція діє з 23.03.2012 р.) «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій»:

Для проведення попереднього (періодичного) медичного огляду працівників роботодавець повинен укласти або вчасно поновити договір із закладом охорони здоров’я та надати йому список працівників, які підлягають попередньому (періодичному) медичному огляду. Роботодавець коштом власних коштів забезпечує організацію проведення медичних оглядів, витрати на поглиблене медичне обстеження працівника з підозрою на професійні та виробничі зумовлені захворювання та їх медичну реабілітацію, диспансеризацію працівників груп ризику розвитку професійних захворювань.

Підписатись

Всі чинні нормативно-правові акти пояснюють: за обов’язкові медогляди працівників повинен платити роботодавець. Для педагогів бюджетних навчальних закладів роботодавцями є держава в цілому та органи місцевого самоврядування зокрема: держава фінансує установи освіти коштом бюджету, а органи місцевого самоврядування є їхніми засновниками та власниками. Таким чином, медичні огляди педагогічних працівників мають оплачуватись або з державної скарбниці, або коштом місцевих бюджетів.

Проте доволі цікаві перспективи вже почали втілюватися в життя 1 жовтня 2023 року. Восени минулого року Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» втратив свою чинність, натомість вступає в дію Закон України «Про систему громадського здоров’я». З практичного погляду новий закон цікавий тим, що передбачає перезатвердження цілої системи підзаконних актів. За інформацією МОЗ України Порядок проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок, так званий Порядок 246, незабаром переглянуть.

Перелік обов'язкових медичних оглядів

За новим законом перелік обов'язкових медичних оглядів доповнено та дещо оновлено. Серед них діятимуть такі вимоги:

  • Лабораторні дослідження (загальний аналіз крові і сечі, глюкоза крові), інструментальні (вимірювання артеріального тиску та ЕКГ) і фізикальні обстеження. Зокрема до переліку обстеження у необхідних лікарів-спеціалістів додано лікаря-психіатра.

  • Флюорографія (або ж рентгенологічне обстеження органів грудної клітини) проводитиметься виключно за наявності факторів ризику наявності у працівника туберкульозної інфекції, тобто після проходження анкетування.

  • Вакцинація – засіб специфічної профілактики інфекційних хвороб (з жовтня 2024 року, якщо працівник ризикує інфікуватися при виконанні професійних обов’язків та/або може інфікувати інших і проти зазначених інфекційних хвороб є специфічна профілактика, такий працівник не допускатиметься до роботи не маючи відповідного захисту).

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *