Як зараховуватимуть оцінки школярам, отримані за кордоном?

jak zarahovuvatimut ocinki shkoljaram otrimani za kordonom 12429a8 - Як зараховуватимуть оцінки школярам, отримані за кордоном?

Через повномасштабну воєнну агресію багато українських сімей були змушені виїхати за кордон. За даними МОН у вересні понад 480 тисяч дітей шкільного віку перебували в інших країнах.

Відповідно до законодавства іноземних країн діти мають обов’язково відвідувати місцеві школи. Частина з них продовжують паралельно вчитися і в українській школі, де здобувають освіту дистанційно. Наразі українським школярам, що перебувають за кордоном доступні три форми навчання:

  • дистанційна форма;
  • екстернат – самостійне опанування навчальної програми.
  • сімейна форма, коли навчальний процес організовують самі батьки, діти проходять підсумкове оцінювання та атестацію.

Як зауважують в МОН, учні, які тимчасово змінили місце перебування, лишатимуться зараховані в українські школи, якщо навчальний заклад фізично існує та продовжує роботу. Також вони мають право бути зарахованими в інші школи країни.

В міністерстві наголошують про те, якщо батьки у зв’язку з виїздом за межі України після початку війни подавали заяву щодо відрахування дитини зі школи, після повернення з-за кордону мають подати заяву про зарахування.

Зарахування оцінок школярам передбачено наступним чином.

В разі отримання документа про завершення випускного класу (9 чи 11 клас) за кордоном, батьки мають звернутися до державного інформаційно-іміджевого центру МОН, який здійснює процедуру нострифікації з метою визначення відповідності рівня отриманих знань та вмінь українським стандартам освіти

Дітям не випускних класів надається інформаційна довідка про предмети та теми, що вивчалися в закордонній школі та як здійснювалось оцінювання. Спеціальної форми цієї довідки не передбачено, вона може бути будь-якого формату, але чим більше даних про навчання дитини міститиме, тим краще для зарахування результатів навчання дитини в Україні.

Підписатись

Ті предмети, які учні не вивчали в закордонних школах, діти мають опанувати самостійно або шляхом отримання консультацій педагогів. Далі заклад освіти проведе оцінювання, після якого на засіданні педагогічної ради вирішується питання про переведення дитини в наступний клас.Усі оцінки, які діти отримали в закордонній школі, переносяться за допомогою прямого зарахування.

Якщо в інформаційній довідці зі школи за кордоном відповідних уточнень щодо вивчених тем немає, тоді батьки повинні попросити іноземну школу надати навчальну програму відповідного класу країни для орієнтації українським педагогам.

Чи можуть дитину відрахувати з української школи?

Якщо дитина не підтримує зв’язок зі своєю школою в Україні понад 6 місяців поспіль, не пройшла річного оцінювання, а заклад не має інформації щодо місця її перебування впродовж цього періоду, то її можуть відрахувати з українського навчального закладу.

Якщо ж дитина паралельно з іноземною навчалася і в українській школі на дистанційній, сімейній формі чи екстернаті, після повернення додому, батьки можуть вимагати переведення її на іншу (наприклад, очну) форму навчання. Для цього потрібно буде написати заяву на ім’я керівника закладу. Таких дітей переводять до наступного класу за стандартною процедурою.

Якщо батьки хочуть залишити дитину в тому самому класі на другий рік навчання, їм варто пам’ятати, що учнів 1 та 2 класів можна не переводити до наступного на підставі письмового звернення батьків, але лише один раз протягом навчання в початковій школі. Натомість учнів 3–8 класів можна залишити на повторне навчання, якщо за результатами річного оцінювання вони показали початковий рівень (не вище 3 балів) з української мови або математики.

Батьки також можуть звернутися із заявою про проведення підсумкового оцінювання для визначення, до якого класу буде зарахована дитина після повернення для подальшого навчання. Форму навчання дитина обирає разом із батьками.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *