Як допомогти дитині подолати шкільний стрес: поради психолога

jak dopomogti ditini podolati shkilnij stres poradi psihologa 35bda75 - Як допомогти дитині подолати шкільний стрес: поради психолога

Діти часто відчувають стрес у школі, що виникає в результаті очікування гарних оцінок, перенавантаження шкільною програмою, необхідністю пристосовуватися до особливих умов поведінки впродовж дня. В результаті дитина виходить зі школи спустошеною та виснаженою, що може проявлятися в її агресивній поведінці до дорослого, за яким сумувала увесь день. Як батькам допомогти дитині подолати шкільний стрес радять психологи на порталі «Дитячий психолог».

Впродовж дня школа повністю використовує ресурси дитини, яка має правильно сидіти, слухати, стримувати емоції тощо. Своє спустошення вона може виражати у невдоволенні, негативному ставлені до батьків, яких вона потребувала, але їх не було. Провини дорослого в цьому  немає, але якщо дитина ображена, вона атакує. Так вона прагне захистити себе від того, що може повторитися. Така поведінка називається «захисною прихильністю».

Підписатись
Аби зменшити агресію дитини після школи психологи радять батькам:

  • Давати більше себе. Дорослі мають намагатися приділяти більше часу вранці, ввечері аби трохи компенсувати свою відсутність впродовж дня. Більше обіймів, спільних ігор та забав, які підвищуватимуть «корисний» ресурс дитини, необхідний для неї у відсутності батьків.
  • Відправити себе до школи. Можна покласти дитині в рюкзак власне фото, або написати листівку з побажанням гарного дня.
  • Перетворити «бувай» в «привіт». Не слід концентрувати увагу дитина на прощанні, навпаки переведіть її на те, що скоро побачитесь.
  • Використовувати ритуали. Створіть власні ритуали прощання, вітання, повернення додому.
  • Створити простір для емоцій. Якщо дитина випускає пар – прийміть це. Нехай «гарчить та шипить». Уважно вислухайте та скажіть, що ви її розумієте, підтримуєте та разом ми з усім впораємося.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *