Новини освіти

Як абітурієнтка з окупованого Донбасу вступала до київського вишу

jak abituriyentka z okupovanogo donbasu vstupala do kiyivskogo vishu 0b7ea81 - Як абітурієнтка з окупованого Донбасу вступала до київського вишу

Абітурієнтам з тимчасово окупованих територій дуже складно виїхати з ОРДЛО, аби вступити до українських закладів освіти.

Історію однієї абітурієнтки розповідає 24 канал.

Дівчина каже, що вона дистанційно навчалася в українській школі, тому отримала сертифікат про закінчення школи і з цим документом вступала через освітній центр "Донбас – Україна".

Абітурієнтка додає, що особисто труднощів зі вступом не мала. Фахівці з освітнього центру "Донбас – Україна" при виші, до якого вона вступила, пояснили всі деталі, допомогли заповнити папери і проконсультували про іспити.

"Мене підтримували і курирували протягом усього часу вступу, допомагали і відповідали на всі мої запитання, тому все пройшло досить легко", – додає вона.

Зазначимо, що абітурієнти з окупованих територій можуть вступати до українських вишів без ЗНО, але за результатами вступних іспитів та творчих конкурсів, які проводять у закладах вищої освіти.

"У мене було 2 іспити і творчий конкурс (його здають всі абітурієнти). Перший іспит "Українська мова та література", другий – "Історія України". Всі питання іспитів були за програмою ЗНО, тому все було легко. Перед іспитами були консультації", – розповіла абітурієнтка.

Вже за результати іспитів вступники подають документи до вишів. Так, абітурієнтка наголосила, що при вступі через освітній центр "Донбас – Україна" документи подаються тільки очно, онлайн їх подати не можна.

Абітурієнти з ТОТ не зізнаються, що вступають в українські виші.

За словами вступниці, КПВВ з боку окупованого Донбасу закриті через COVID-19.

"Для перетину потрібно подавати заяву в міжвідомчий штаб так званої "ДНР", вказувати причину виїзду і надавати підтверджуючі документи", – розповіла вона.

Дівчина додає, що її знайомі ще жодного разу не отримали відповіді на ці заяви.

Абітурієнти з окупованого Донбасу їдуть через Росію.

За словами абітурієнтки, тих, хто хоче вступати в Україну, не випускають через КПВВ, тому вони можуть їхати через країну-агресора.

"Відкрито тут ніхто не розповідає, що вступає до українського вишу, бо будуть проблеми. Я їхала через Росію. Куди і навіщо їду, на кордоні не говорила, тому мене випустили без проблем", – розповіла дівчина.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button