Міністерство освіти і науки публікує 10 ключових досягнень у сфері професійної освіти за 2022 рік. Серед них – оновлене законодавство, зміни до типових правил прийому та запуск платформи онлайн-навчання.
«Нашою великою командою, що складається з міжнародних партнерів, депутатів, управлінців та, власне, самих профтехів, ми спостерігаємо революційні зміни у професійній освіті. Вони здійснюються і в законодавстві, і в освітніх програмах, і у сприйнятті суспільства. Тому плани на наступний рік тільки амбіційні – багато цифровізації і онлайн-контенту, удосконалення систем управління та фінансування профтехами та, звісно, велика відбудова та трансформація мережі закладів», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Олександр Костюченко.
Підписатись
Ключові досягнення у сфері професійної освіти:
- Внесено зміни до Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту», що передбачає можливість отримання робітничої професії без повної загальної середньої освіти та незалежно від місця реєстрації. Крім того, передбачено безоплатне здобуття другої робітничої професії.
- Спрощено процедуру затвердження регіонального замовлення. Це означає, що регіональне замовлення не погоджуватимуть з регіональними радами професійної освіти, а зміни до нього затверджуватимуть лише за поданням місцевих департаментів освіти і науки.
- Залучено 58 млн євро від Європейського Інвестиційного Банку для розбудови Центрів професійної досконалості. Вони стануть освітніми осередками з висококваліфікованими педагогами та управлінцями, а також інклюзивними приміщеннями.
- Затверджено 29 державних освітніх стандартів з робітничих професій.
- Внесено зміни до Типових правил прийому до закладів професійної освіти. Тепер документи для вступу до профтехів можна подати через електронний кабінет. У випадку відсутності документів про освіту, подати виписку з Реєстру документів про освіту ЄДЕБО.
- Затверджено положення про внутрішню академічну мобільність учнів професійної освіти. Такий документ дозволяє учням, незалежно від фактичного місця перебування, навчатися в будь-якому закладі професійної освіти.
- Організовано підвищення кваліфікації для понад 500 педагогів професійної освіти. Освітяни здобули знання та навички із впровадження гендерного підходу у системі профосвіти, методики управління конфліктами, основам електронного навчання, мінної безпека та наслідкам війни.
- Запущено платформу для дистанційного навчання «Професійна освіта онлайн». На платформі вже розміщено 24 навчальних курсів.
- Закуплено обладнання для 121 закладу професійної освіти. Йдеться про бойлери, мийки, пральні машини, ліжка, матраси, ковдри, подушки, кухонне приладдя тощо.
- Реалізовано національну комунікаційну кампанію «Все працює завдяки нам», яка покликана змінити ставлення суспільства до професійної освіти, а також створено нову візуальну айдентику вступної кампанії до закладів профосвіти.