ДСЯО виявила серйозні прогалини в знаннях учнів 6 і 8 класів. Дослідження

dsjao vijavila serjozni progalini v znannjah uchniv 6 i 8 klasiv doslidzhennja 97b1994 - ДСЯО виявила серйозні прогалини в знаннях учнів 6 і 8 класів. Дослідження

Деякі завдання тестів загальнодержавного моніторингового дослідження учнів 6 і 8 класів із математики та української мови, проведеного у травні 2023 року Державною службою якості освіти (ДСЯО), виявилися важкими для школярів. Хоча учні та вчителі висловлюють питання стосовно складності вправ, розробники стверджують – тести були оптимальним з точки зору важкості й відповідали можливостям учнів.

У ДСЯО зазначають, що більшість школярів виконали діагностичні тести на середньому рівні. Проте складних завдань була незначна кількість, розповідає Олена Заплотинська, керівниця ініціативи "Відновлення доступу до шкільної освіти" проєкту SURGе Нової Української Школи.

За її словами, до розробки тесту залучали фахівців з освітніх вимірювань, викладачів, які безпосередньо працюють із дітьми, а також експертів, які розробляли державні стандарти початкової та базової середньої освіти.

Підписатись

Вона зазначила, що тести були складені так, аби дослідити рівень досягнень у навчанні та дотриматись балансу. Зокрема, на початку тесту йдуть легкі завдання, далі частка складних, найбільше ж – оптимальних.

За результатами моніторингу, для більшості учнів 8 класу тест був оптимальний, а от для учнів 6 класу виявився дещо складнішим. Вчителі мають звернути увагу на серйозні прогалини в знаннях, наразі учнів вже 7-го класу. Адже останні три роки навчання вони майже весь час вчились дистанційно – спочатку через ковід, а потім через війну.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *