Дослідження: Освіта продовжує життя людини

doslidzhennja osvita prodovzhuye zhittja ljudini 6672ca0 - Дослідження: Освіта продовжує життя людини

Освіта продовжує життя людини незалежно від віку, статі, місця проживання та соціально-демографічних умов. Це показав великий мета аналіз, у якому дослідники розглянули понад 600 наукових праць. Вченим давно відомо, що освіченіші люди живуть довше. Разом з тим, кількісну оцінку, наскільки саме кожен рік освіти знижує ризик смерті серед дорослих, раніше не проводили.

Найбільше на сьогодні дослідження у цій галузі виконали фахівці американського Інституту вимірювання показників та оцінки стану здоров’я. У роботі, яку опублікував журнал The Lancet Public Health, вони встановили. З кожним додатковим роком навчання у школі чи університеті ймовірність померти з будь-яких причин знижується приблизно на два відсотки.

Підписатись

Дослідники проаналізували 602 наукові статті, присвячені зв’язку між рівнем освіти та тривалістю життя людей. До огляду увійшли роботи з 59 країн, включаючи промислово розвинені (США, Великобританія, держави Євросоюзу) та країни, що розвиваються.

З’ясувалося, що у людей, які провчилися хоча б шість років, ймовірність смерті в середньому була на 13 відсотків нижчою, ніж у тих, хто не мав освіти. Після закінчення середньої школи (12 років навчання) ризик смерті зменшувався майже на 25 відсотків, а 18 років освіти (навчання у вузі плюс два роки післявузівської освіти) скорочували його на 34 відсотки.

Автори також порівняли вплив освіти та інших факторів, таких як здорове харчування, куріння та зловживання алкоголем. Позитивний ефект від 18 років освіти виявився співставний з користю від споживання оптимальної кількості овочів. Найсильніше “захисний” ефект освіти проявився серед молодших: у віці від 18 до 49 років кожен додатковий рік навчання знижував ризик смерті від усіх причин у середньому на 2,9 відсотка.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *