Для вчителів та учнів створили тестувальник PISA

dlja vchiteliv ta uchniv stvorili testuvalnik pisa 298f386 - Для вчителів та учнів створили тестувальник PISA

З 3 до 26 жовтня в Україні проводився основний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022, під час якого понад 3,5 тисячі 15-річних учнів проходили тестування з трьох ключових галузей дослідження: математики, читання, природничо-наукових дисциплін, та інноваційної для цьогорічного циклу – креативного мислення. З метою впровадження елементів компетентнісно орієнтованої освіти в освітній процес на оновленому сайті PISA створили спеціальний тестовий модуль для вчителів та учнів з практично орієнтованими тестовими завданнями задля оцінювання читацької, математичної та природничо-наукової компетентності учнів.

Тестовик PISA налічує понад 300 цікавих практично орієнтованих завдань з математики, читання, природничо-наукових дисциплін.

Вчителі зможуть впроваджувати елементи компетентнісно орієнтованої освіти на своїх уроках, створюючи для учнів тести на основі завдань, аналогічних до завдань міжнародного дослідження. За допомогою цих тестів вимірюється здатність учнів застосовувати свої знання й уміння в ситуаціях реального життя.

Підписатись

Наприклад, тести не вимірюють швидкість читання, а перевіряють, як підліток вміє аналізувати прочитане, шукати необхідне, робити висновки, користуватись інформацією в майбутньому. До того ж тест перевіряє, чи вміє 15-літній/ня відрізнити правду від переконливих fake news, що необхідно у столітті постправди. Швидкість читання не настільки важлива, як осмислення.

Після проходження тесту педагог знатиме, як учень/учениця виконав завдання, скільки часу використав для цього та як його відповіді співвідносяться з відповідями однокласників. Також учитель отримає кодувальник PISA, за яким зможе оцінити виконані учнями відкриті запитання.

Щоб скористатися можливостями цього ресурсу вчитель має самостійно створити свій електронний кабінет, що можна зробити за посиланням.

Ресурсом передбачено такі статуси користувачів: Користувач, Вчитель, Учень, Адміністратор школи. Кожна категорія має свої функції та можливості.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *