Діти з 14 років зможуть самостійно звертатися по безоплатну правову допомогу

diti z 14 rokiv zmozhut samostijno zvertatisja po bezoplatnu pravovu dopomogu f6ae1ed - Діти з 14 років зможуть самостійно звертатися по безоплатну правову допомогу

З 3 серпня 2023 року набирають чинності зміни до законодавства про безоплатну правову допомогу, відповідно до яких діти, що досягли 14 років, зможуть самостійно звертатися по вторинну правову допомогу до бюро з питань, звернення з якими до суду дозволяється з цього віку. По це повідомляється на Урядовому порталі.

Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба України уклали меморандум про співпрацю з метою спільного захисту прав вразливих категорій людей. Одним з напрямків співпраці визначено забезпечення захисту прав дітей через посилення взаємодії центрів з відповідними соціальними  службами та організацію спільних навчальних заходів.

Наразі, відповідно до чинного законодавства, щоб отримати безоплатну правову допомогу, законний представник дитини має звернутися до БПД за місцем проживання чи перебування, додавши до звернення свідоцтво про народження дитини.

Упродовж 2022 року – першого півріччя 2023 року до системи БПД надійшло понад 6,7 тис. звернень щодо захисту прав дітей, у 3,2 випадків заявникам було надано вторинну правову допомогу, серед яких:

  • справи щодо встановлення фактів, що мають юридичне значення;
  • надання дозволу на шлюб, усиновлення;
  • питання, повʼязані з оголошенням батьків померлими чи безвісти відсутніми;
  • встановлення батьківства;
  • стягнення аліментів, визначення місця проживання дітей, позбавлення батьківських прав.

Підписатись

Водночас система БПД здійснює представництво інтересів дітей, які є потерпілими або свідками в кримінальних правопорушеннях, зокрема йдеться про злочини проти статевої свободи і статевої недоторканості, а умовах воєнного стану – ще й про воєнні злочини, злочини проти життя і здоровʼя особи.

З 3 серпня 2023 року підлітки зможуть отримати безоплатну правову допомогу, звернувшись:

  • до контактного центру системи БПД за номером 0 800 213 103 в будні з 8:00 до 18:00 (дзвінки безплатні);
  • через застосунок Telegram;
  • через телеграм-бот “Безоплатна правова допомога” (кнопка “Отримати консультацію”);
  • до найближчого бюро правової допомоги.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *