Чи має вчитель право забрати у дитини телефон під час занять: юридичне роз’яснення

chi maye vchitel pravo zabrati u ditini telefon pid chas zanjat juridichne rozjasnennja 96370ab - Чи має вчитель право забрати у дитини телефон під час занять: юридичне роз’яснення

Серед учасників освітнього процесу постійно тривають дискусії щодо користування учнями телефоном під час навчання. Педагоги активно висловлюють думку щодо заборони гаджетів під час уроків, які відволікають дітей, спричиняють порушення дисципліни в класі. Непоодинокі випадки, коли вчитель змушений забирати телефон. А чи має він на це право, розповідає адвокат Роман Сацик Фактам ICTV.

Адвокат наголосив, що відповідно до чинного законодавства, вчитель на має права забрати у дитини телефон. Це можна трактувати, як пряме порушення ст. 41 Конституції України, в який зазначено, що ніхто не може бути протиправно позбавлений власності.

«Це право є непорушним. На сьогодні немає жодних нормативно-правових актів, які б дали право вчителю забирати ґаджет навіть у таких випадках, як списування учнем під час написання контрольної роботи. Як може діяти вчитель у такій ситуації? Він може лише зробити зауваження учневі та проводити профілактичні бесіди з батьками», – наголосив експерт.

Чинним законодавством України не передбачені штрафні санкції для батьків за користування телефоном їхніми дітьми у школі під час уроків. Однак вчитель через певні обставини може забрати у дитини телефон. Врегульовувати конфлікт в цьому випадку доведеться батькам. Однак йти на конфронтацію не варто. Необхідно об’єктивно оцінити ситуацію та з’ясувати, хто справді винен. У випадку грубого, систематичного порушення дитиною правил поведінки, ігнорування зауважень вчителя батькам насамперед варто провести бесіду з дитиною.

Підписатись

Водночас не можна виключати й грубі порушення з боку педагога. В цьому випадку варто звернутися до адміністрації школи та поліції. Непоодинокі звернення можуть привести до попередження, догани або звільнення вчителя.

При цьому адвокат наголошує, що батьки мають визначити всі обставини перед тим, як писати скаргу. Варто поговорити з іншими вчителями, чи була ваша дитина помічена у порушенні цих правил на решті уроків. Адже вчитель міг забрати телефон після того, як дитини не реагувала на зауваження та порушувала дисципліну. В результаті педагога можуть покарати, а дитина сприйматиме таку ситуацію як заохочення до порушення правил та прав інших людей.

Якщо провина лежить на вчителі, то треба розбиратися з ним. Але, якщо виявиться, що дитина була ініціатором конфлікту, батькам варто провести з нею виховну бесіду та пояснити правила поведінки під час уроків.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *