Безплатний курс для вчителів “Інформаційна гігієна. Як розпізнати брехню в соцмережах, інтернеті та на телебаченні”

bezplatnij kurs dlja vchiteliv informacijna gigiyena jak rozpiznati brehnju v socmerezhah interneti ta na telebachenni 8c415a1 - Безплатний курс для вчителів  “Інформаційна гігієна. Як розпізнати брехню в соцмережах, інтернеті та на телебаченні”

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов пропонує вчителям доєднатись до безкоштовного онлайн-курсу “Інформаційна гігієна. Як розпізнати брехню в соцмережах, інтернеті та на телебаченні”.

“Іноді вчителі, а тим паче учні не втримуються, аби не пройти Facebook-тести на кшталт “Яка ви тваринка/актор фільму… ?”, або засмучуються, отримавши повідомлення: “Завтра Viber стане платним — перешли це далі, і для тебе він залишиться безкоштовним”. Подібні тести та ще тисячі інших варіантів дописів мають одну мету — обдурити вас, вкрасти ваші персональні дані, інфікувати ваш гаджет вірусами, мати доступ до вашої електронної пошти та документів тощо. І для того, щоб зменшити ці ризики, важливо навчитися фільтрувати інформацію, розпізнавати брехню та фейки, розуміти, як розповсюджуються інформаційні віруси.

17 вересня на платформі Prometheus стартував безплатний онлайн-курс для вчителів, викладачів, освітніх тренерів та всіх охочих сформувати або покращити власну інформаційну гігієну: “Інформаційна гігієна. Як розпізнати брехню в соцмережах, інтернеті та на телебаченні”.

Під час курсу ви дізнаєтесь:

  • як руйнувався інформаційний імунітет українців та які наслідки це має для держави та людей;

  • про нову роль інформації в цифрову еру;

  • хто, як і для чого створює інформаційні віруси;

  • як маніпулюють на телебаченні, в онлайн-медіа, Facebook, YouTube, Google, Telegram, Viber, Вікіпедії і як не потрапити на гачок маніпуляторів;

  • як споживати інформацію безпечно та навчати цьому інших.

Отримуйте актуальні новини освіти

Курс створений для всіх, хто хоче приймати самостійні рішення та почуватися безпечно серед інформаційного шуму. Окремий модуль для вчителів розповідає, як використовувати інформацію з курсу у спілкуванні з колегами, комунікувати тему інфогігієни з батьками учнів та навчати інфогігієні дітей.

До того, як курс потрапив на Prometheus, його пройшли вже понад 5 000 українців. 89% учасників поставили оцінку “дуже корисна інформація для щоденного життя”.

Якщо ви вчитель та отримаєте сертифікат про успішне завершення навчання, після проходження курсу матимете пріоритетне право на подарунок – нову книгу “Як не стати овочем. Інструкція з виживання в інфопросторі” від засновниці волонтерської ініціативи з інформаційної гігієни "Як не стати овочем" Оксани Мороз.

Курс безоплатний. Деталі про нього та сам курс – за посиланням: https://cutt.ly/VEyyZKX” — пише пан Горбачов.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *