90% українських вчителів англійської знають її на високому рівні

90 ukrayinskih vchiteliv anglijskoyi znajut yiyi na visokomu rivni 7ba0146 - 90% українських вчителів англійської знають її на високому рівні

В межах національної мовної програми «Future Perfect» Міністерство освіти і науки у серпні 2023 року проводило дослідження щодо визначення рівня володіння англійською мовою вчителів, які їх викладають. За результатами дослідження більшість вчителів, а саме 90%, знають англійську мову на високому рівні.

У дослідженні взяли участь 224 вчителі англійської мови з усієї України.

Ключові результати дослідження охоплюють чотири навички володіння англійською мовою:

  • слухання (Listening): 17,9% опитаних учителів мають рівень С; 44,9% — рівень В2; 31,3% — рівень В1 та 5,9% — рівень А;
  • читання (Reading): 41,5% опитаних учителів мають рівень В2, 35,2% — рівень В1, 17,9% — рівень С та 5,3% — рівень А;
  • письмо (Writing): 29,4% опитаних учителів мають рівень В2, 10% — рівень С, 6,7% вчителів — А, 54% — рівень В1;
  • мовлення (Speaking): 54,3% опитаних учителів мають рівень В1, 31,6% — рівень В2, 13,8% — рівень С та 0,4% — рівень А.

Як наголошують у МОН, дослідження продемонструвало переважно високий рівень знань англійської мови: 90% учителів англійської мають рівень В2 і вище за шкалою Common European Framework of Reference for Languages. Це якісний фундамент для втілення цілей мовної програми «Future Perfect».

Підписатись

63% учителів англійської мови вважають, що найкращий вік для початку вивчення мови — до п’яти років. 34% схиляються до оптимального віку 6–10 років.

34% учителів відповіли, що на момент опитування викладали англійську мову лише в онлайн-форматі.

56% учителів англійської мови вважають, що онлайн-навчання може бути настільки ж ефективним, як і офлайн. Це особливо важливо в умовах повномасштабної війни, адже онлайн-навчання дає змогу не переривати освітній процес попри виклики воєнного часу.

95% опитаних учителів англійської зазначили, що їм комфортно користуватися технологіями під час онлайн-викладання, однак лише 80% вважають, що їхні учні мають достатній доступ до цифрових технологій.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *