26 квітня є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу і загиблих в ній, а також вшанування героїзму пожежників, працівників ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків і всіх людей які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Число постраждалих можна визначити лише приблизно. Чорнобильська аварія забрала життя сотень людей. Багатоденну пожежу намагалися загасити сотні пожежників та працівників аварійних служб. Багато з них згодом померли від променевої хвороби. Понад 100 тисяч жителів найближчих населених пунктів були евакуйовані після аварії.
Підписатись
Техногенна катастрофа завдала непоправної шкоди екології Європи. Радіоактивне зараження відбулось на території загальною площею 207,5 тис. кв км.
Ми пам’ятаємо, що через окупацію ЧАЕС рашистами з першого дня повномасштабної війни існувала небезпека повторення трагедії світового масштабу. Станцію звільнили 31 березня.
Чорнобильська аварія стала не тільки величезною трагедією і найбільшою екологічною катастрофою 20 століття, а й уроком всьому людству, показавши, що ядерна енергія, яка вийшла з-під контролю, не визнає кордонів.