Поради для батьків щодо безпеки дітей онлайн

poradi dlja batkiv shhodo bezpeki ditej onlajn db5d0cf - Поради для батьків щодо безпеки дітей онлайн

Онлайн-навчання, соціальні мережі, різноманітні блоги – діти все більше часу стали проводити в інтернеті, що збільшує коло небезпек у кіберпросторі та потребує особливої уваги з боку батьків, які мають стежити за безпекою дітей в інтернет-просторі та навчити їх уникати можливих онлайн-ризиків.

Результати інституційних аудитів, що були проведені Державною службою якості освіти, показали, що здебільшого учні оцінили освітнє середовище як безпечне, водночас понад 10% дітей таким його не визнали. Та є й такі школи, де чверть учнів почуваються в небезпеці.

Зібрані дані також засвідчили, що у школах варто приділяти більше уваги формуванню безпечної поведінки й безпеки у кіберпросторі.

Наразі дорослі все більше фокусуються на розв'язанні нагальних проблем і менше часу приділяють дітям, які знаходять розраду в мережі інтернет.

Підписатись

Фахівці освітнього проєкту #stop_sexтинг сформулювали шість головних порад як зменшити загрози для дитини в кіберпросторі:

  • Оновлювати налаштування батьківського контролю відповідно до того, як дитина дорослішає. Встановлювати їх у діалозі з дитиною.
  • Навчити дитину використовувати режим “не турбувати” під час серйозних занять, наприклад, виконання домашнього завдання.
  • Знайти баланс між онлайн- та офлайн-активностями, стежити, скільки часу проводить в інтернеті дитина, і допомагати їй робити паузи.
  • Нагадувати дитині, що ніколи не можна повідомляти чи поширювати приватну інформацію про себе, батьків, друзів у соцмережах (телефони, адреси, паролі, документи, будь-які інші особисті дані). Якщо дитині пише незнайомець, допомогти їй додати його до “чорного списку” й показати, як звертатися до служби підтримки зі скаргою.
  • Пояснити, що не можна публікувати жодних матеріалів щодо скупчення людей; місцевості, де відбувся ворожий обстріл або впав снаряд; точних координат, геолокацій місць бойових дій; фото та відео з українськими військовими – місцями їхньої дислокації, пересуванням, технікою ЗСУ, місцями ночівлі, укриттями.
  • Важливо, щоб дорослі дотримувалися тих самих правил і були взірцем для дітей.

poradi dlja batkiv shhodo bezpeki ditej onlajn ad7a464 - Поради для батьків щодо безпеки дітей онлайн

 

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *