Як отримувати користь від дистанційного навчання: поради батькам

jak otrimuvati korist vid distancijnogo navchannja poradi batkam 4c93e15 - Як отримувати користь від дистанційного навчання: поради батькам

Сучасні реалії змушують суспільство пристосовуватися до нових умов життя. Освітня галузь переживає справжню трансформацію, коли звичні, традиційні умови навчання змінюються на новий формат, який потребує від учасників навчального процесу більшої самостійності та віддачі. Мова йде про дистанційний режим, який передбачає самостійне вивчення та опрацювання нового матеріалу.

Найбільше питань та скарг викликає новий формат у батьків, які мають постійно контролювати навчальний процес, приймати в ньому безпосередню участь та брати на себе деякі обов’язки вчителів. Як гуманно переживати дистанційне навчання та черпати від нього максимальну користь розповідає педагогиня, співзасновниця табору гуманної педагогіки ЗОРЕЛОВИ, сімейний консультант Світлана Залужина.

На думку педагогині, дистанційне навчання не є тимчасовим рішенням. Це нова форма життя всіх учасників освітнього процесу, яка залишиться назавжди. Те, що раніше здавалося неможливим, сьогодні стало нормою. Нові тенденції в освіті вимагають від учнів навчитися вчитися самостійно.

Отримуйте актуальні новини освіти

Світлана Залужина надає поради батькам, як гуманно сприймати новий формат:

  1. «Внутрішньо погодитися з тим, що цей досвід тільки збагатить вас і вашу дитину». Прийняття – це шлях до нових рішень Лише після змін на позитивне ставлення до дистанційного навчання можна реалізовуватися в ньому органічніше.
  2. «Відтепер у вашому домі має з’явитися два учня: ви і ваша дитина». Дитина разом з батьками має не лише пройти дистанційне навчання, а й вийти з нього з новими навичками, зокрема навчитися планувати свій час, ставити цілі, відстежувати власний прогрес, освоїти вміння пошуку в інтернеті, та роботи з різними додатками. Не менше важливим в даному процесі є налагоджений контакт з педагогом та зворотній зв'язок. Залежно від віку дитини роль батьків в онлайн-навчанні буде змінюватися.  
  3. «Спостерігайте, спостерігайте і ще раз спостерігайте». В процесі навчання батька мають нагоду спостерігати за своєю дитиною. Робити це слід без критики, з терпінням. Це гарна можливість пізнати власну дитину з іншого боку, адже батьки не знають, як вона поводить себе у школі, що її мотивує, який предмет подобається найбільше, в який час доби вона краще засвоює інформацію, краще працювати самостійно чи в групі та інше, що допоможе у вихованні дитини.
  4. «Дайте час собі і дитині і не бійтеся експериментувати». Зміни не відбуваються швидко. Необхідно навчитися чекати, але не просто чекати, а допомагати дитині в процесі саморозвитку та самовдосконалення.
  5. «Робіть паузи і поповнюйте свої сили». Як відчуваєте втому, слід відкласти виховання та допомогу задля уникнення конфліктної ситуації. Духовний зв’язок з дитиною — це єдиний фундамент, який допомагає йому в майбутньому приймати удари долі і в складних моментах дорослішання мати внутрішні опори.

«Найчастіше мама є товаришем по навчанню у дитини. Для мами суперважливо компенсувати свій ресурс. Дорогі мами, давайте собі право на відпочинок і відновлення! Батьківство в наш час — колосальний виклик! Але тільки від нас вами залежить, чи пройдемо ми його гідно, виростивши дітей готових до нового світу або так і залишимося в минулому, критикуючи систему, уряд і школу» – зауважує Світлана Залужина.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *