Дієві прийоми для кращого запам’ятовування інформації

diyevi prijomi dlja krashhogo zapamjatovuvannja informaciyi e259c0e - Дієві прийоми для кращого запам’ятовування інформації

Процес підготовки до здачі іспитів часто супроводжується великим психологічним навантаженням, з’являється паніка, невпевненість у власних силах. В цей період учні намагаються заповнити прогалини в знаннях та починають стрімко заучувати матеріал. Однак така техніка не дає бажаного результату. Інформація запам’ятовується на короткий строк часто без усвідомлення її сутності. Існують інші дієві прийоми для кращого засвоєння та запам’ятовування великих обсягів інформації.

Однією із найефективніших методик є запам'ятовування асоціаціями. При вивченні дат слід згадати, що можуть означати окремі цифри в ній. Для запам'ятовування формули можна спробувати прочитати її, як слово. При вивченні термінів, понять, визначень краще спробувати пояснити їхній зміст власними словами, що дозволить також зрозуміти їхню сутність. Це набагато важливіше, оскільки вміння переказати поняття говорить про те, що людина розуміє матеріал, а не просто завчила визначення.

У різних людей види пам'яті розвинуті по-різному. Тим, хто краще запам’ятовує на слух, корисніше буде прослуховувати матеріал, тому при його вивченні слід промовляти кожне слово. Також можна записати інформацію на диктофон та прослухати її. Людям з розвинутою зоровою пам'яттю краще буде читати матеріал. Потім згадуватиметься сторінка чи абзац, на якій написана потрібна тема. Тим, у кого розвинена моторна пам'ять, слід прописувати прописати матеріал.

Гарною технікою є написання шпаргалок, що дозволяє ще раз опрацювати матеріал, визначити головні поняття.

При запам'ятовуванні великого обсягу інформації слід робити перерви між окремими блоками та вивчати їх упереміш. Коли людина переключає увагу, вона краще сприймає інформацію. Вивчений матеріал необхідно повторювати через 1 годину, потім через 3 та на наступний день.

Отримуйте актуальні новини освіти

Дієвим способом запам'ятовування є написання стислого конспекту по декілька фраз з кожної теми, які відображають головну думку.

Краще запам'ятати матеріал дозволить переказ інформації кому-небудь, або собі, дивлячись у дзеркало. Найкращий результат матиме унаочнення з використанням міміки та жестикуляції.

Але найголовнішими порадами для кращого запам'ятовування інформації є збалансоване харчування, здоровий сон та фізична активність впродовж дня.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *