Міністр освіти і науки Оксен Лісовий наголосив на необхідності оновлення шкільних курсів з української літератури та історії. Водночас освітній експерт Володимир Онацький зауважив, що програму з української літератури необхідно періодично переглядати, оскільки література відображає життя та реалії дітей.
Він наголошує, що твори української літератури мають відповідати віковим особливостям дітей, сучасним реаліям, з якими стикаються діти, тим проблемам, які їх хвилюють. Водночас вони мають бути цікавими.
«Крім того, дуже важливим є, на мій погляд, щоб програми з літератури містили регіональний компонент. Також більш доцільно викладати не українську літературу, а літературу України, тому що в нас багатонаціональна країна, яка об'єднана однієї ідеєю, суверенітетом держави, але де ми всі різні. І ми не маємо втрачати ці національні компоненти та особливості, які є в кожному регіоні», – наголосив Володимир Онацький.
Експерт наголошує, що інформація у шкільних підручниках по українських письменників дуже формальна, часто не відображає цікавих фактів, через що діти втрачають мотивацію до вивчення предмета.
Підписатись
Оновлення шкільної програми мають займатися фахівці з української літератури. До уваги варто взяти думку представників системи бібліотек, які можуть поділитися інформацією щодо найбільш затребуваних творів з української дитячої літератури серед читачів.
На думку експерта, завдання шкільної літератури полягає не лише у визначені літературознавчих термінів та понять. Вивчення предмета має допомогти молоді під час її становлення, формування та розвитку.
Щодо програми з історії України, експерт наголошує на важливості навчати дітей аналізувати події минулого та встановлювати причини, чому вони відбулися, та їхні наслідки, що має сформувати відповідальне ставлення за свій вибір.
«Україна є демократичною державою, і в кожного українця з дитинства має формуватися громадянська позиція стосовно того, що „Україна — це Я“. Від кожного з нас залежить, як ми будемо жити, яка в нас буде влада, якою буде наша країна та якою буде наша історія», – підсумував експерт.