Фактчекінгова ініціатива «НотаЄнота» запускає навчальний курс для освітян із протидії дезінформації та ворожим вкидам в ігровому форматі і запрошує вчителів та викладачів з усієї України долучитися до проведення антифейкових ігор у своїх навчальних закладах.
Про це повідомляє Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України
Умови курсу
У рамках проєкту «НотаЄнота» оберуть 100 учителів з усієї країни, які пройдуть коротке онлайн-навчання та проведуть щонайменше одну гру. Також долучатися до проєкту можуть представники університету третього віку, бібліотекарі та активісти.
Підписатись
Учителі пройдуть навчальний вебінар, під час якого їх ознайомлять із методикою проведення гри, розкажуть, як грати з учнями, студентами та покажуть понад 200 ігрових завдань на основі фейків та маніпуляцій.
Після заходу учасники та учасниці отримають мультимедійну презентацію та роздаткові матеріали для проведення гри у своєму навчальному закладі (і це обовʼязкова умова участі у програмі). Також вчителі отримають доступ до закритого чату, в якому зможуть узгоджувати деталі проведення гри, ділитися враженнями та досвідом.
Перша хвиля навчання пройде у лютому. Усі деталі надійдуть відібраним учасникам окремим листом.
Участь у програмі безоплатна.
Для участі потрібно заповнити форму і чекати відповідь від організаторів.
Антифейкова гра
«НотаЄнота» – це командна гра для учасників, віком від 14 років. Мета гри – показати, як працюють фейки та дезінформація на основі реальних кейсів, навчити визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям. Для організації гри необхідно зібрати щонайменше 5 команд по 4 гравці.
Найбільша кількість гравців, які одночасно грали у «НотаЄнота» – 140 (16 команд). Після проведення ігор у своїх навчальних закладах освітяни отримають сертифікат про проходження навчального курсу «НотаЄнота», спрямованого на протидію дезінформації в ігровому форматі.