Коли найбагатша людина в світі підтримує віртуальну валюту, Ви знаєте, що це велика справа. Ілон Маск заявив користувачам онлайнового додатка для соціальних мереж, що він вважає віртуальну валюту Біткоін “хорошою річчю”. Його коментарі призвели до значного зростання вартості біткоіна.
Оскільки розмови про цю валюту вийшли на світовий рівень, Банк Сінгапуру припустив, що 12-річна валюта може замінити золото в якості сховища вартості.
Однак в жовтні глава Банку Англії Ендрю Бейлі попередив про непередбачуваність біткоіна, заявивши, що він змушує його “дуже нервувати”.
Після всіх цих розмов ви, мабуть, задаєтеся питанням — що таке Біткоін і як це все працює?
Ось все, що вам потрібно знати.
Що таке Біткоін?
Біткоін, який часто називають криптовалютою, віртуальною валютою або цифровою валютою, — це вид повністю віртуальних грошей.
Це як онлайн-версія готівки. Ви можете використовувати її для покупки товарів і послуг, але поки не багато магазинів приймають Біткоін, а в деяких країнах він взагалі заборонений.
Однак деякі компанії починають усвідомлювати його зростаючий вплив.
Наприклад, у жовтні минулого року Служба онлайн-платежів PayPal оголосила, що дозволить своїм клієнтам купувати і продавати біткойни.
Фізичні біткойни, які ви бачите на фотографіях, — це новинка. Вони були б марними без приватних кодів, надрукованих всередині них.
Як працює Біткоін?
Кожен Біткоін — це, по суті, комп’ютерний файл, який зберігається в додатку “цифровий гаманець” на смартфоні або комп’ютері.
Люди можуть відправляти біткойни (або частину біткойнів) на ваш цифровий гаманець, а ви можете відправляти біткойни іншим людям.
Кожна транзакція записується в публічний список, званий блокчейн.
Це дозволяє простежити історію біткойнів, щоб люди не могли витратити монети, які їм не належать, зробити копії або скасувати транзакції.
Як люди отримують біткойни?
Існує три основних способи отримання біткоіни:
- Ви можете купити біткойни, використовуючи “реальні” гроші.
- Ви можете продавати речі і дозволяти людям платити вам біткойнами.
- Або їх можна створити за допомогою комп’ютера.
Як створюються нові біткойни?
Щоб система Біткоін працювала, люди можуть змусити свій комп’ютер обробляти транзакції для всіх.
Комп’ютери обробляють неймовірно складні математичні операції. За це вони іноді винагороджуються біткойнами, які власник може залишити собі.
Люди встановлюють потужні комп’ютери лише для того, щоб спробувати видобути біткойни. Це називається майнінг.
Але рівняння стають все складніше і складніше. Якби ви почали майнінг зараз, могли б пройти роки, перш ніж ви отримали б хоч один Біткоін.
У підсумку ваші витрати на електроенергію перевищили б вартість самого біткоіну, що економічно недоцільно.
Чому біткойни цінні?
Є багато інших речей, крім грошей, які ми вважаємо цінними, наприклад золото і діаманти. Ацтеки використовували какао-боби як гроші!
Біткойни цінні, тому що люди готові обмінювати їх на реальні товари і послуги і навіть на готівку.
Чому вони потрібні людям?
Деяким людям подобається той факт, що Біткоін не контролюється урядом або банками.
Крім того, люди можуть витрачати свої біткойни досить анонімно. Хоча всі транзакції записуються, ніхто не дізнається, який “номер рахунку” належить вам, якщо ви самі не скажете.
У січні 2021 року в онлайн-чаті з користувачами соціальних мереж найбільш впізнаваний підприємець у світі Ілон Маск заявив, що він великий прихильник біткойнiв.
Він навіть пішов на те, щоб змінити свою біографію в Твіттері на “#bitcoin”.
В останні роки він неодноразово демонстрував свою підтримку онлайн-валют і викликав значні зміни в їх вартості завдяки своєму Особистому багатству і впливу.
Це конкретне схвалення призвело до значного зростання вартості біткоіна.
Чи безпечно це?
Кожна транзакція записується публічно, тому дуже складно скопіювати біткоіни, зробити фальшиві або витратити ті, які вам не належать.
Можна втратити свій Біткоін-гаманець або видалити свої біткойни і втратити їх назавжди. Також траплялися крадіжки з кріптовалютних бірж.
Вартість біткойнів зростала і падала протягом багатьох років з моменту їх створення в 2009 році, і деякі люди вважають, що перетворювати свої “справжні” гроші в біткойни небезпечно.
Цю стурбованість висловив глава Банку Англії Ендрю Бейлі в жовтні 2020 року.
Він сказав, що “дуже переживає” з приводу того, що люди використовують Біткоін для платежів, зазначивши, що інвестори повинні розуміти, що його ціна вкрай нестійка.
Під цим він мав на увазі, що вартість може значно впасти в будь-який момент, і інвестори можуть втратити багато грошей.