МОН презентувало план заходів щодо реалізації Декларації про безпеку шкіл

mon prezentuvalo plan zahodiv shhodo realizaciyi deklaraciyi pro bezpeku shkil 10109f8 - МОН презентувало план заходів щодо реалізації Декларації про безпеку шкіл

Сьогодні, 9 вересня, у Міжнародний день захисту освіти від нападів, у Києві відбувся круглий стіл за участю Першого заступника Міністра освіти і науки Андрія Вітренка, заступниці Голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мікаели Бауер та директорки Save the Children в Україні Катерини Слободяник, в якому взяли участь також представники органів влади, міжнародних гуманітарних організацій та громадянського суспільства.

Головною метою заходу є посилення підтримки та прискорення реалізації зобов’язань України в межах впровадження положень Декларації про безпеку шкіл, гарантія захисту кожного закладу освіти на сході України для дітей та вчителів.

Декларація про безпеку шкіл – це політичне зобов’язання щодо захисту освіти під час збройних конфліктів, яке взяли на себе вже 111 держав, у тому числі й Україна.

Отримуйте актуальні новини освіти

Під час заходу перший заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко презентував Національний план заходів щодо реалізації Декларації про безпеку шкіл, який складається з 19 завдань, що об’єднані в 6 блоків:

  • ефективна система моніторингу нападів на заклади освіти (запровадження моніторингу нападів на заклади освіти та навчання місцевих освітніх управлінців щодо користування інструментом);
  • захист закладів освіти від нападів та їх відновлення в разі пошкодження;
  • забезпечення безперервності навчання, зокрема забезпечення закладів освіти, здобувачів освіти та педагогічних працівників доступом до інтернету, цифровою технікою та електронними освітніми ресурсами;
  • упровадження в освітню політику чутливих до конфлікту інструментів;
  • забезпечення системності підходів до захисту освіти в умовах збройного конфлікту (утворення міжвідомчої робочої групи як інструменту координації заходів з реалізації Декларації);
  • інформаційна підтримка впровадження положень Декларації.

Як зауважив Андрій Вітренко, одним із ключових зобов'язань Міністерства освіти і науки України є ефективне впровадження Плану заходів щодо реалізації Декларації про безпеку шкіл з метою гарантування для всіх учасників освітнього процесу безпечних умов для навчання та викладання. Планом передбачається не лише вирішення питань безпеки освітнього середовища, а й створення доступних та рівних умов для здобуття освіти, забезпечення сталості та безперервності освітнього процесу, також передбачає широку адвокаційну кампанію щодо положень Декларації про безпеку шкіл.

«Діти у віці 6–7 років, які мешкають поблизу лінії зіткнення на сході України, ніколи не знали мирного життя. Окрім того, зараз їхнє навчання ще й ускладнене пандемієюУсі ми маємо забезпечити якісне навчання для близько 400 тисяч учнів, які проживають уздовж лінії зіткнення, а особливо для 40 тисяч дітей, які цього року вперше йдуть до школи. Ми повинні відстоювати право кожної дитини на освіту, щоб вона мала змогу повністю розкрити свій потенціал. Ми вдячні всім партнерам, які підтримують цю справу, зокрема Європейському Союзу, а також вітаємо зусилля Міністерства освіти і науки України в забезпеченні освіти для всіх», – підкреслила заступниця Голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мікаела Бауер.

В заході взяли участь учні та вчителі шкіл, що розташовані на лінії зіткнення та безпосередньо зазнають впливу від військових дій. Представники департаментів освіти і науки Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій і громадських організацій розповіли про стан забезпечення освітнього процесу, висловили свої побажання та пропозиції.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *