Всесвітня організація охорони здоров’я розпочала тренінги для викладачів медичних університетів України з метою залучення студентів 4 та 5 курсів до проведення вакцинації від короновірусної інфекції, що дозволить знизити навантаження на медичних працівників. Про це йдеться на офіційній сторінці ВООЗ у фейсбук.
Цього тижня планується проведення дводенних тренінгів ля навчання близько 100 викладачів за підтримки експертів ВООЗ, МОЗ, ЦГЗ, Національної служби здоров’я України, Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики та Державного експертного центру МОЗ України.
Програма тренінгу включає повну інформацію щодо наявних вакцин від короновірусної інфекції, питання безпеки імунізації, діагностики анафілаксії, надання першої медичної допомоги.
Отримуйте актуальні новини освіти
«Мета тренінгу – залучення медичних університетів та проведення каскадних тренінгів для студентів старших курсів та інтернів, запрошуючи їх приєднатися до зусиль кампанії з вакцинації від COVID-19 і підтримати медичних працівників, які виконують ці обов’язки. Залучення студентів старших курсів та інтернів до вакцинації від COVID-19 допоможе заповнити прогалини та задовольнити очікування уряду щодо охоплення вакцинами цільових груп населення до кінця 2021 року», – йдеться у повідомленні.
Як зауважує міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, у зв’язку з мінливістю ситуації щодо розповсюдження COVID-19 в країні, система охорони здоров’я працює на повну потужність. Медичні працівники потребують негайної допомоги від студентів-медиків та лікарів-інтернів, які разом з медперсоналом проводитимуть вакцинації у великих центрах. Це знизить навантаження на лікарів, які матимуть змогу більше часу приділяти своїм основним обов’язкам.
«Пандемія серйозно вдарила по системі охорони здоров’я в кожній країні, оскільки наявні в системі охорони здоров’я ресурси зараз працюють для протидії пандемії, включаючи вакцинацію від COVID-19. Відповідно, стає все менше потенціалу для інших функцій системи охорони здоров’я. Залучення волонтерів і студентів – це стандартна процедура, що застосовується в інших країнах. Але волонтери без спеціальної медичної освіти можуть виконувати лише обмежені функції. Тому в Україні ми залучаємо студентів-медиків. Ми навчаємо, як робити щеплення від COVID-19 у високоякісний і безпечний спосіб, щоб зменшити імовірність програмних помилок. Якщо до кінця 2021 року потрібно вакцинувати 70% дорослого населення, це означає десятки мільйонів ін'єкцій, переважно за схемою вакцинації 2 дозами. Ми також покладаємося на подальшу співпрацю з усіма медичними університетами в рамках планової імунізації, оскільки для нас це залишається високопріоритетною темою в Україні», – зазначає Голова Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.