Додатковий заробіток може приносити задоволення, якщо він надходить від цікавого хоббі та улюбленого захоплення. Займаючись регулярним веденням домашнього господарства та успішно освоївши догляд за рослинами на захищеному ґрунті, можна вирощувати зелень у теплиці на продаж для збільшення доходу. Для цього можна купити теплицю або збудувати власноруч.
Виростивши гарний врожай корисної зелені, багато хто з тепличників пригощає рідних та друзів. Також вирощування овочів та зелені може стати джерелом стабільного та постійного доходу за умови правильної реалізації бізнес-проекту. Окрім самої теплиці необхідно купити крапельний полив
для невеликих дачних теплиць можна просто купити поливочний шланг і не витрачати час на розміщення системи поливу.
Від чого залежить прибутковість вирощування зелені
На промислові обсяги, за яких вирощується зелень у теплиці, досягаються вже на 2 рік після встановлення парника. Рівень отриманого доходу, чи то основний, чи додатковий заробіток, безпосередньо залежить від певних факторів, і на них слід звернути увагу ще на етапі складання бізнес-плану:
– площа та обсяги теплиці, чим більше парник, тим вищий урожай, а ще допускається встановлення додаткових стелажів або полиць для вертикальних грядок, ящиків з живильним ґрунтом;
– правильний та постійний догляд за рослинами та для його додаткового покращення можна використовувати системи автоматичного зрошення, провітрювання та додаткового освітлення;
– організована експлуатація теплиці, регулярне проведення заходів щодо обслуговування будівництва, покращення умов вирощування навіть самої примхливої зелені, обробки приміщення та ґрунту.
Окремо слід зважити на вибір самої зелені, що регулюється аналізом ринку збуту та затребуваністю її у споживача. При цьому, у добрій і просторій, добре підготовленій теплиці можна вирощувати відразу кілька культур, використовуючи всю корисну площу та додаткові інструменти підвищення врожайності.
Вибір зелені для вирощування у теплиці
Навіть у найкомпактнішій теплиці на невеликій ділянці поряд з будинком можна організувати регулярне вирощування ароматної та апетитної зелені. Як бізнес-проект вибирають висадку кропу, петрушки і зеленої цибулі, які користуються високим попитом в холодну пору року. Доповнити асортимент, що готується до продажу можна такими культурами як зелений та фіолетовий базилік, вітамінними салатами різних сортів, шпинатом та руколою, кінзою та монгольдом.