Основні тези
- Ім’я Славік є короткою формою давньослов’янських імен, таких як В’ячеслав, Владислав, Бронислав та інших, що закінчуються на “-слав”.
- Українською мовою ім’я Славік звучить як Славко або Слава, а короткі форми можуть бути Владик, В’ячик, Стасик, Ярик, Мирось.
Хто такий Слава / Freepik. Ілюстративне фото
Ім’я Славік має давнє слов’янське походження. Це одне з найпопулярніших імен і досі. Але його повна версія може вас здивувати.
Про варіанти повного імені, від яких може утворитися Славік, та як звертатися українською розповідає 24 Канал.
Яке походження імені Славік
Серед ваших знайомих точно є носій імені Славік. Але це – лише коротка форма імені. А ось повна – вас може здивувати. Воно не набуло самостійності, а символізує частку давньослов’янських імен, у яких є закінчення “-слав”, тобто – слава. А славою можна володіти, боронити, святити, ростити і так далі.
Тому ваш знайомий, може носити одне з цих давніх і мужніх імен:
- найчастіше – В’ячеслав,
- а ще – Владислав,
- Бронислав,
- Богуслав,
- Болеслав,
- Всеслав,
- Мирослав,
- Станіслав,
- Святослав,
- Зореслав,
- Радислав,
- Ростислав,
- Ярослав.
До речі, такі імена стали останнім часом дуже популярні – це повернення до витоків. І вони поширені у багатьох слов’янських народів.
Але це не обов’язково бути Славік – це вибір батьків. Для короткої форми обирають і першу частину імені – Владик, В’ячик, Стасик, Ярик, Мирось.
Однак, якщо вам більше до вподоби Славік, то знайте – це російська калькована форма. Українською ім’я звучатиме як – Славко чи Слава.
Від цих імен походить низка прізвищ, як і від короткої форми – Ян Славік – чеський історик і публіцист. Є і жіночі версії імен – Владислава, В’ячеслава, Мирослава, Радислава.
Обирайте для свого сина мужнє ім’я! У знайомого з іменем Славко, запитайте повну версію. Говоріть українською і починайте з імені!