Українці за кордоном – чи існують програми з підтримки мови та мовні курси для біженців

Основні тези

  • Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь ініціював розширення мережі українознавчих шкіл і підтримку української мови за кордоном.
  • Мережа суботніх і недільних шкіл українського спрямування налічує понад 200 установ і функціонує в різних країнах світу.
  • Ініціативи протидіють асиміляції, забезпечують безперервність освіти і формують національно-громадянську свідомість згідно з Законом України.

ukrayinci za kordonom chi isnujut programi z pidtrimki movi ta movni kursi dlja bizhenciv b284e01 - Українці за кордоном - чи існують програми з підтримки мови та мовні курси для біженців

Як Україна підтримує своїх громадян за кордоном / Shutterstock

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну ініціював розширення мережі українознавчих суботніх і недільних шкіл у місцях компактного проживання українців за кордоном. Паралельно розвивали інші форми підтримки.

Зокрема, мовиться про формування українських книжкових поличок у бібліотеках, організацію онлайн-курсів з вивчення української мови, а також налагодження активної співпраці з МЗС, МОН та новоствореним Мін’єдності. Про це Кремінь розповів в інтерв’ю Укрінформу, зазначає 24 Канал.

Дивіться також Як привчити вчителів та учнів спілкуватися українською поза межами освітнього процесу

Чи існують програми з підтримки української мови для українських біженців

Також Уповноважений висловив окрему подяку Світовому Конгресу Українців та Світовій координаційній виховно-освітній раді. Завдяки їм вдалося суттєво збільшити кількість таких освітніх осередків.

Наразі мережа суботніх і недільних шкіл українського спрямування налічує понад 200 установ. І вони функціонують не лише в Європі, США та Канаді, а й у Латинській Америці, Африці, інших країнах світу,
– розповів мовний омбудсмен.

За його словами, це надзвичайно важлива робота, яка:

  • протидіє асиміляції;
  • забезпечує безперервність освіти;
  • формує національно-громадянську свідомість.

Кремінь при цьому наголосив, що ці ініціативи є невід’ємною частиною Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” та ключовим напрямом у стратегії зміцнення української державності, національної пам’яті та культурної спадщини в умовах глобальних викликів.

  • Раніше ми інформували про те, що понад 1,7 мільйона учнів втратили зв’язок з офіційною системою української освіти.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *