Основні тези
- З України виїжджає значна кількість старшокласників через безпекові питання та обговорення можливості зниження мобілізаційного віку.
- Відтік кваліфікованих випускників може спричинити дефіцит фахівців та підірвати потенціал країни.
Чи виїжджають старшокласники масово за кордон / Колаж Освіта 24
З України виїжджає чимала кількість старшокласників. При цьому як хлопців, так і дівчат.
Тож держава повинна виробити спеціальну політику щодо повернення біженців. Про це інформує 24 Канал з посиланням на заяву пані освітнього омбудсмена Надії Лещик Укрінформу.
З України виїжджають старшокласники
Лещик зазначила: директори та вчителі розповідають, що кількість одинадцятикласників, які здобувають освіту очно, знижується протягом року. Частина школярів переводиться на дистанційне навчання і виїжджає за кордон, де адаптовуються до життя в іншій країні.
Освітній омбудсмен каже: діти разом із батьками покидають країну, зокрема, через безпекове питання. Ще одним тривожним для них чинником є інформація про можливість зниження мобілізаційного віку у країні.
Інколи дивишся на дітей за кордоном і бачиш, що вони не завжди можуть там адаптуватися, є проблеми. Їм було б краще тут. Але ми мусимо говорити про те, що змусить їх повернутися,
– зазначає Лещик.
Відповідно до опитування Уповноваженого з прав людини, поверненню біженців в Україні сприяє наявність житла, роботи та родичів. Також чимало батьків вважає, що важливі перспективи освітньої сфери.
Теперішня ситуація в Україні змушує шукати альтернативні способи навчання. Такі як дистанційна ліцензована школа “Оптіма”, яка забезпечує якісний і безперервний навчальний процес навіть при форс-мажорних обставинах.
Що важливо, відтік кваліфікованих випускників може спричинити дефіцит фахівців, зокрема технічних, і підірвати потенціал країни.
- Недавно у МОН зазначали, що багато 16 – 17-річних учнів зараз виїжджає за кордон. Але згодом 18 – 19-річні українці повертаються в Україну.