Як “Оптіма” розширює горизонти української освіти в Європі / Фото: “Оптіма”
Станом на 2025 рік за кордоном перебувають приблизно 2,1 мільйона українських дітей шкільного віку. Однак лише 358 тисяч залишаються в нашій системі освіти.
Так, 1 мільйон 742 тисячі школярів просто втратили зв’язок з українською системою навчання. І це дуже тривожний сигнал для України, зазначає 24 Канал.
Читайте Обираємо репетитора для дитини: кому й коли він потрібний і як знайти найкращого
Тож зараз критично важливо зберегти якомога більше наших дітей шкільного віку у цій системі координат. Для цього треба, як мінімум, запропонувати їм якісне здобуття знань рідною мовою, яке можна забезпечити у комфортному темпі у будь-якому куточку світу. Прикладом може слугувати перша та найбільша дистанційна школа України “Оптіма”. Її керівники, зокрема, підписали важливий меморандум, який сприятиме покращенню ситуації.
“Оптіма” підписала Меморандум про співпрацю з Європейською асоціацією жінок / фото “Оптіми”
Як школа розширює горизонти української освіти у Європі та допомагає нашим школярам і державі – у матеріалі.
Проблеми навчання за кордоном
Наші школярі, які перебувають за кордоном, щоразу стикаються з неабиякими освітніми труднощами.
67% опитаних батьків та опікунів розповіли, що найчастіше учні за кордоном змушені “боротися” з такими проблемами:
- мовний бар’єр – 40%;
- труднощі щодо поєднання відвідування місцевої школи та української – 29%,
- потреба додаткових занять/репетитора – 25%;
- фінансові труднощі через оплату додаткових активностей, екскурсій тощо – 17%;
- проблеми з пошуком школи, де дитина могла б навчатися – 13%;
- цькування за національною ознакою – 13%;
- складність місцевої освітньої системи – 9%;
- велике навантаження у школі країни перебування – 3%;
Власне, проблема мовного бар’єра є найпоширенішою серед опитаних. З нею рідше стикаються в англомовних країнах. Найяскравіше вона простежується в Іспанії (58%) та Німеччині (51%).
“Оптіма” розширює горизонти української освіти в Європі
Аби українські учні могли здобувати якісні знання рідною мовою не лише в Україні, найбільша дистанційна школа “Оптіма” весь час тримає руку на пульсі освітньої ситуації та пропонує нашим школярам унікальні навчальні можливості для розвитку. Цього разу вони як ніколи стануть у пригоді учням, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
“Оптіма” підписала Меморандум про співпрацю з Європейською асоціацією жінок / фото “Оптіми”
Так, “Оптіма” підписала Меморандум про співпрацю з Європейською асоціацією жінок. І це справді важливий крок щодо підтримки українських дітей за кордоном. Адже разом школа та Асоціація зможуть втілити у життя низку важливих кроків задля майбутнього освіти нашої держав та дітей, які вимушено перебувають за її межами:
- популяризація якісної української освіти за кордоном: учні матимуть більше можливостей здобувати справді якісні знання рідною мовою, зможуть робити це у комфортному для себе місці і темпі та згодом отримають чимало додаткових переваг від такого навчання;
- створення спільних проєктів: школярі матимуть можливість долучатися до цікавих освітніх ініціатив, вони зможуть отримувати чудові можливості для реалізації своїх здібностей та шанс знайти нові хобі і визначити таланти;
- запуск культурних та просвітницьких ініціатив: це дасть змогу підтримувати серед дітей-біженців патріотичний дух, стане для них способом не забувати рідну мову та культуру, популяризувати її у Європі на противагу російській пропаганді та подарує можливість згодом повернутися на Батьківщину задля її відбудови із залученням європейських партнерів.
Тож така співпраця створить для учнів “Оптіми” ще більше міжнародних можливостей. Це надасть їм необхідну підтримку і навіть стипендії та участь в проєктах, що надихають, разом із жінками-лідерками Європи.
Адже “Оптіма” – це школа, яка завжди поруч. І у такий непростий для українців час вона пропонує найбільш комфортний, безпечний та ефективний спосіб здобуття шкільної освіти – дистанційне навчання. Родини, які обрали для дітей саме такий формат, вже переконались у перевагах та бонусах для своєї дитини та її майбутнього.