Галина Сергеєва – українська журналістка, яка наразі живе у Фінляндії.
"Це неправда, що у фінській школі немає домашніх завдань. Дуже навіть є.
Ось, днями Олька закінчила з біології розділ про тіло людини, і підсумковим домашнім завданням було знайти новину під тему кожного параграфа, всього 10 новин, по одному реченню. Ось просто гуглити і вибирати що сподобалося і зацікавило. Неважливо, якою мовою, але найпростіше виявилося шукати англійською.
Наприклад, в Олькиному списку була новина про гормони – про сучасні експрес-тести на гормони, які можна робити вдома. Або – про те, що хвороби печінки впливають на ранню деменцію.
Часу зайняло небагато, але поки знайшла, поки почитала, поки з'ясувала всі незрозумілі терміни – і зараз Олька експерт в останніх наукових новинах.
А до цього у них було домашнє завдання фотографувати природу, одне і те ж місце, припустимо, сквер у дворі, в різні пори року. І під кінець зробити проект що як виглядає.
Отримуйте актуальні новини освіти
А на фізиці, на темі теплопровідності, вони на уроці ходили в шкільну котельню вивчати труби, а домашнім завданням було поспостерігати, що відбувається з тілом, коли мокрий, припустимо, після басейну, перебуваєш навіть в теплому приміщенні і проаналізувати, чому мерзнеш.
Дуже навіть задають домашні завдання у фінській школі, але вони займають мінімальну кількість часу, і сенс – в тому, щоб знайти, створити щось самому.
Так, Олька нескінченно пише проекти і презентації, нещодавно на суспільствознавство потрібно було написати надихаючу промову на 4 хвилини про важливу проблему, з цифрами і прикладами, Оля писала про поганий синтетичний одяг, який швидко псується, швидко викидається і засмічує планету. І розповідала, як їй все плескали, і це було круто.
Так, домашні завдання є і у молодших школярів, за нашими мірками вони смішні.
Тьома практично нічого не робить вдома, іноді вирішує пару прикладів з математики, а недавно бігав по всій квартирі – домашнім завданням було відшукати в квартирі пледи і покривала, і взяти улюблену книжку, у них був регулярний день читання – вони в класі будували халабуди з ковдр і кожен читав в своєму «будиночку» книжку дві години. Ну, або в гостях у «будиночку» у друга.
Таким чином дітей привчають до читання (окрім того, що майже кожен день їм дається спеціальний час на почитати).
Класні домашні завдання, і я такі хочу. Хочу зібрати ковдри, побудувати халабуду і читати якихось «Віднесених вітром» хоч весь день".
Галина Сергеєва