Завершальний етап вступної кампанії 2022 року: коментар від очільника МОН

zavershalnij etap vstupnoyi kampaniyi 2022 roku komentar vid ochilnika mon 6860083 - Завершальний етап вступної кампанії 2022 року: коментар від очільника МОН

Наразі завершується завершальний етап вступної кампанії 2022 року, які всупереч війні вдалося провести з гарними результатами, про що розповів під час брифінгу Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Українські випускники, які через війну вимушено виїхали за межі країни та прагнули вступити до українських закладів освіти, складали НМТ у 58 містах 32 країн світу. В результаті участь у тестуванні узяли 214 тис. 388 вступників, з них 23 тис. 038 склали тестування за кордоном.

Як наголосив очільник МОН, діти продемонстрували високий рівень знань під час випробувань. Понад 10 тис. учасників НМТ отримали 200 балів хоча б з одного предмета, а майже 600 вступників – по 200 балів з кожного із трьох предметів.

Наразі для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти зараховано на бюджет 63 тис. 663 особи, на контракт – 77 тис. 791 особа. У 2021 році на бюджет були зараховані 59 тис. 535 осіб, на контракт – 71 тис. 509 осіб.

Також 186 вступників за результатами широкого конкурсу отримали змогу навчатися у приватних закладах вищої освіти за кошти бюджету. У 2021 році вперше таку можливість мали 43 вступники.

Підписатись

«Загалом за цьогорічну вступну кампанію, що ще триває, маємо вже майже пів мільйона зарахованих вступників до закладів фахової передвищої та вищої освіти для здобуття фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра, бакалавра та магістра», – наголосив Сергій Шкарлет. 

Міністр нагадав, що заклади вищої освіти можуть оголошувати додатковий набір та проводити зарахування на контракт до 30 листопада 2022 року.

Серед перемог вступної кампанії-2022 Сергій Шкарлет відмітив наступні моменти:

  • створення у найкоротші терміни нового порядку прийому до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої і вищої освіти, адаптовані до умов воєнного стану;
  • розширення можливостей дистанційного подання заяв та виконання вимог для зарахування вступників;
  • проведення у поточному році національного мультипредметного тесту, магістерського тесту, магістерського тесту навчальної компетентності замість традиційних вступних випробувань – ЗНО, ЄВІ/ЄФВВ.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *