Основні моменти
- Цього року до українських вищих навчальних закладів, без урахування військових та спеціалізованих закладів, вступило понад 178 тисяч осіб.
- З 1 вересня українські виші також запровадять базову змішану військову підготовку для студентів.
Скільки людей стали студентами українських вищих навчальних закладів / фото Марії Волошин, 24 канал
В Україні розпочався новий навчальний рік. Не лише школярі, а й більшість учнів повернулися до шкіл 1 вересня.
Цей день був особливим для студентів першого курсу. Цього року до українських вишів вступило понад 178 тисяч осіб, повідомляє 24 канал. з посиланням на допис на сторінці Міністра освіти і науки України Оксена Лісового у Facebook.
Що відомо про кількість заявників цього року?
Ця цифра не включає абітурієнтів, які вступають до військових та інших спеціалізованих навчальних закладів.
Керівник Міністерства освіти і науки наголосив, що це важливий сигнал довіри до нашої системи навіть у воєнні часи.
Ми бачимо, що багато людей обирають галузі, критично необхідні для відбудови та розвитку країни, а саме: медицина, машинобудування, будівництво. Держава продовжує підтримувати студентів: понад 50% з них отримають фінансову допомогу,
– уточнив чиновник.
І він розповів про позитивну динаміку у професійній та спеціалізованій довищій освіті.
Вже подано понад 66 000 заяв на вступ до професійно-технічних навчальних закладів та понад 248 000 – до закладів професійної передвищої освіти. Вступна кампанія триватиме до жовтня.
– сказав Лісовий.
За його словами, такі цифри свідчать про те, що професійно-спеціалізовані коледжі стають дедалі привабливішими для молоді, оскільки вони надають реальні можливості швидко опанувати професію, необхідну для економіки та відбудови країни.
Які суттєві зміни чекають на студентів з 1 вересня?
- З 1 вересня українські університети забезпечуватимуть студентів базовою військовою підготовкою (БВП).
- Викладання буде здійснюватися на другому курсі навчання. BZVP включає теоретичні (90 годин) та практичні курси (210 годин).
- Починаючи з вересня 2025 року, уряд збільшить розмір президентських стипендій для учнів професійно-технічних училищ, коледжів та технікумів, університетів та аспірантів.
- Переможці міжнародних та всеукраїнських олімпіад зможуть отримувати щомісячну стипендію до 25 000 гривень. Однак вони повинні навчатися на денній формі навчання в українському університеті.