Однією з умов швидкого економічного розвитку країни є ефективність галузі професійної освіти, яка наразі переживає трансформацію. Про це у своєму телеграм-каналі написав Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Він зауважив про важливість підтримки Президента України в питанні трансформації сфери професійної освіти, що виражається у затвердженому ним Указі «Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти».
Отримуйте актуальні новини освіти
Очільник МОН виділив заходи, які було впроваджено у сфері профосвіти за останні місяці:
- підвищення розмір мінімальної академічної стипендії учням закладів профосвіти з 490 до 1250 гривень на місяць;
- затвердження методичних рекомендації щодо передачі закладів профосвіти з державної в комунальну власність;
- затвердження методичних рекомендації щодо створення наглядової (піклувальної) ради закладу професійної (професійно-технічної) освіти;
- збір та опрацювання пропозиції щодо проєкту Державної цільової програми розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на 2022-2027 роки, презентація якого планується найближчим часом.
Сергій Шкарлет зауважив, що пріоритетним напрямом у реформі профосвіти є оновлення інфраструктури заходів. Для цього в поточному році Уряд виділив близько 150 млн грн, які розподіляться на 62 профтехи. На наступний рік заплановано виділити ще 250 млн грн.