Вітаємо з Днем студента!

vitayemo z dnem studenta 05f46b3 - Вітаємо з Днем студента!

Одним із прогресивніших верств суспільства в усі часи були і є студенти. Тяга до ідеалів свободи, сміливість і відвага, втілення новаторських ідей молоддю не раз ставала взірцем до наслідування та надихала інших. Була прикладом для майбутніх поколінь.

Міжнародний День солідарності студентів відзначається у всьому світі щорічно 17-го листопада.

Підписатись

Цей день приурочений події, яка сталася 28-го жовтня 1939-го року в окупованій нацистами Чехо-Словаччині, коли студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення держави. Фашисти жорстоко розігнали мирну демонстрацію, внаслідок чого був убитий один із студентів медичного факультету – Ян Оплетал. Похорони Яна переросли у масову акцію протесту.

17 листопада у Празі та інших університетських містах відбулися масові арешти чеських студентів. 9 представників студентських організацій було страчено в празьких в'язницях, понад 1200 арештовано і відправлено в концтабір Заксенгаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера, всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.

У 1941 році в Лондоні Міжнародна Рада Студентів прийняла заяву, у якій день 17 листопада в пам'ять про події в Чехії було оголошено Міжнародним днем студентів.  

17-го листопада додатковим Указом Президента України від 16 червня 1999 року № 659/99 українська спільнота приєдналась до цієї дати й закріпила в своєму законодавстві День студента.

Студентство – найактивніша частина молоді. А молодь –  рушійна сила суспільства і наше майбутнє. Після 24 лютого українські студенти знаходяться на всіх фронтах боротьби: збирають допомогу військовим і займаються волонтерством, підіймають економіку, створюють соціальні ініціативи, захищають нашу свободу на фронті, представляють Україну на міжнародній арені!

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *