Заступниця голови КМДА Ганна Старостенко пояснила, чому нині це питання стало особливо актуальним.
Про це вона повідомила в інтерв’ю «Вечірньому Києву»
«Нині, коли в країні йде війна, культура та мова — це те, навколо чого ми всі об’єднуємося, те, що дозволяє нам ідентифікувати себе як націю. Більш того, в умовах воєнного стану українська мова і культура стали потужною зброєю у боротьбі з ворогом», — сказала Ганна Старостенко.
Вона уточнила, що працювати над концепцією розвитку та ствердження української мови в столиці розпочали восени.
Нині фахівці бачать дуже великий інтерес до вивчення української мови. При чому у людей різного віку, котрі навчалися у радянські часи в російськомовних закладах освіти, у внутрішньо переміщених осіб, а також тих, хто володіє мовою пасивно і прагне подолати мовний бар’єр.
«Наразі ми маємо багато громадських ініціатив, тренінгів, курси з вдосконалення української, однак існує потреба у глибшому аналізі запитів, визначенні основних пріоритетів для окремих цільових аудиторій та масштабуванні успішних практик», — підкреслила заступниця голови КМДА.
Підписатись
За її словами вже створено робочу групу з розробки концепції розвитку й ствердження української мови у столиці, котра на початку наступного року має запропонувати проєкт програми.
«Столиця змиває з себе символи російської та радянської ідеології. Наразі у Києві триває масштабне перейменування вулиць, парків, закладів, чиї назви були пов’язані з країною-агресором чи радянським минулим. Ми повертаємо в топоніміку міста історичні назви, а також справжніх українських героїв минулого і сучасності. Це те, що має і далі нас об’єднувати й дати сили для подальшої боротьби з ворогом», — підкреслила Старостенко.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Фото: Олексій Самсонов