Булінг є однією з головних проблем сучасності. Найчастіші випадки цькування спостерігаються у шкільному середовищі серед дітей. Міністерство юстиції ініціює з нового навчального року проведення правопросвітницьких заходів у школах щодо протидії та профілактики булінгу, про що повідомляється на сторінці Мін’юсту у фейсбук .
За словами заступниці міністерства юстиції Валерії Коломієць, головною метою заходу є допомога жертвам цькувань та роз’яснення молоді щодо протидії та профілактики булінгу, чому не слід приховувати факт цькування та куди слід звертатися за допомогою.
Отримуйте актуальні новини освіти
Вона зауважує, що систематичні знущання, принизливе ставлення, образи та інші види психологічного насильства як з боку дітей, так і з боку вчителів є неприпустимими й вимагають реакції.
За булінг учасника освітнього процесу, в результаті якого заподіяна шкода психічному та фізичному здоров’ю людини, наступає адміністративна відповідальність зі стягненням штрафу в розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. У випадку, коли булінг вчинили діти до 16 років – до кримінальної відповідальності притягають батьків булерів.
Отримати юридичну допомогу можна наступними способами:
- в месенджерах телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html та вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html;
- скориставшись мобільним додатком «Безплатна юридична допомога», завантажити який можна за посиланням;
- в офісі клієнта на сайті системи БДП за посиланням;
- зателефонувавши за номером телефону 0 800 213.